5 совети како да го сокриете вашето стомаче

Најверојатно некои дами почесто се наоѓаат во ваква ситуација од другите, но од друга страна, пак, сигурни сме дека сите понекогаш се соочуваме со овој проблем и не знаеме како да се облечеме кога нашите стомачиња ќе заземат некоја си фраерска позиција од која нема бегање. Токму затоа, решивме да наведеме неколку совети како да го избегнете тоа непријатно чувство кога мислите дека во секој момент можете да експлодирате, т.е. како со помош на соодветна гардероба да го прикриете вашето „непослушно“ стомаче. ТЕСНИ МАИЦИ - СТРОГО ЗАБРАНЕТО! Доколку го имате овој проблем со стомачето едноставно треба да заборавите на сите ваши убави и неодоливи тесни маици. Одберете некој бебидол модел од памук или лен што ќе ги нагласи вашите гради и рамиња. ТЕСНИ ПАНТАЛОНИ СО ЏЕБОВИ - НИ ПОД РАЗНО! Заборавете на вашите омилени панталони кои се тесни во горниот дел, а широки - во ногавиците. Со нив можете само дополнително да го искаткете вашето стомаче, кое ионака е веќе поприлично истакнато. Многу подобро е да изберете некои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 38 | | | веќе видена

Заев  ќе учествува на трибина во Гевгелија,  а синоќа од Радовиш порача дека преку референдумот можеме конечно да обезбедиме подобра иднина за младите. ...
сите 31 | | | веќе видена

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

„Во клучната недела за иднината на државата и нејзините граѓани, Ѓорге Иванов одлучи да не ја напушта својата идеја за изолација на Македонија.Очигледно е дека ...
сите 96 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров вчера беа во посета на Велес каде што се сретнаа со ...
сите 103 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

5 совети како да го сокриете вашето стомаче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: