Ова музичко видео беше целосно снимено со Google Pixel 2


По неколку претходни соработки, John Legend и Google повторно работеа заедно. Овој пат, станува збор за новиот спот на пејачот, кој е целосно снимен со Google Pixel 2. Со цел да ги покажат способностите на камерите, компанијата во соработка со John Legend, го снимија спотот за A Good Night целосно со Google Pixel 2. Гледајќи, го видеото тешко ќе откриете дека станува збор за спот снимен со смартфон. Оценете сами: Ова не е првиот ваков случај. Во 2015, Apple го искористи својот iPhone 6 за снимање на цела епизода од серијата Modern Family, додека Huawei неодамна стана партнер со фотографот Helena Christensen за да го промовира новиот Huawei P20 Pro.
| | веќе видена | слични

Изборот не е лесен, но ова се сепак најдобрите Huawei P20 PRO Револуционерен паметен телефон со три камери на задниот дел од уредот. Иако веќе одамна кај поскапите модели стандард се две камери, Huawei P20 PRO прави чекор напред кон врвна главна камера и уште подобри резултати. Huawei P20 PRO е опремен со камери Leica и тоа со RGB и монохроматски камера и телефото леќа со 40MP, 20MP и 8MP. Широките отвори на блендата овозможуваат брилијантни фотографии дури и при слабо и нерамномерно осветлување. Дури ни предната камера од 24MP не заостанува зад одличните резултати на главната камера. Во моментов, тие се апсолутен хит за портрет фотографија, а Huawei тоа го поставува на ново ниво благодарение на технологијата за автопортрет и 3D технологијата. Големина на екран: 6.1 инчи Камера: 40+20+8 МР Работна меморија: 6 GB Батерија: 4000 mAh Samsung Galaxy S9 + Samsung Galaxy дефинитивно стана врв за квалитет кога станува збор за камера кај паметните телефони. Снимените фотографии се врвни благодарение на двојниот ...
| | веќе видена | слични

Тројна камера ќе има и iPhone за една година... Huawei p20 Pro е првиот бренд во светот со три камери од задната страна како паметен телефон. Се разбира, веднаш се шпекулира и дали Apple ќе почне со производство на смартфони со повеќе камери на едно место. Компанијата на Стив Џобс во своето време беше лидер на промените и напредната технологија. Сега веќе се зборува и дека за една година оваа гигантска компанија ќе има исто така модел со три камери.
| | веќе видена | слични

Кога ги разгледуваме спецификациите на смартфоните, прво ја проверуваме камерата, потоа дисплејот, па дизајнот, итн. Huawei беше прв што објави смартфон со тројна камера, тоа беше Huawei P20 Pro моделот со три неверојатни камери од задната страна. Се шпекулира дека Apple би можел во наредната година да презентира модел на iPhone со три камери од задната страна. Прво мора да го подеси својот дизајн, а потоа да вгради три камери лоцирани на исто место, за кои се вели дека најверојатно ќе бидат со 5x оптички зум.
| | веќе видена | слични

Иако Huawei неодамна ги претстави своите нови смартфони, P20 , P20 Pro и P20 Pro Porsche Design, изгледа дека компанијата веќе ги припрема своите нови уреди... Изгледа дека Huawei Mate 20, кој го очекуваме на есен, постигна неверојатен резултат од 356,918, што е подобро од речиси сите уреди тестирани на AnTuTu. За високиот резултат најверојатно е заслужен моќниот Kirin 980 процесор. Mate 20 ќе доаѓа со три камери на задната страна, исто како P20 Pro. За жал, останатите спецификации не се познати.
| | веќе видена | слични

Денешните телефони скоро редовно имплементираат систем со две камери на задната страна, а ова веќе станува тренд и кај моделите од средниот сегмент. Меѓутоа, имавме прилика да видиме и модел со три камери на задната страна – Huawei P20 Pro. Изгледа дека Apple за следната година го подготвува и првиот iPhone модел со три камери на задниот дел. Според извештаите на тајванскиот Economic Daily News, се сугерира дека iPhone за 2019 година ќе има систем со три леќи на задниот дел на уредот. Извештајот споменува дека системот на камери на iPhone за следната година, ќе го предводи сензор од 12 мегапиксели, а тука ќе биде и опцијата за 5х зумирање. Не е специфично споменато дали се работи за оптички, хибриден или дигитален зум. Информациите треба да се земат со доза на резерва, бидејќи моментно се само во доменот на гласини, а до објавата на iPhone за 2019. година има уште неколку месеци.
| | веќе видена | слични

Иако сме 5 месеци од официјалното претставување на новиот знаменосец од Mate серијата на Huawei, уште сега ги имаме резултатите од новиот Kirin 980 чип на компанијата кој ќе се вградува во овој телефон. Според овие протечени мерења на брзината на процесорот преку "AnTuTu 7" бенчмарк, може да се види дека резултатот кој Mate 20 го постигнува со овој чип е многу повисок од било кој друг Android смартфон во моментов, дури и оние со Snapdragon 845. Всушност, разликата е над 30%, што е во најмала рака импресивно. Kirin 980 инаку ќе биде целосно нов чип, на кој Huawei работи подолго време и кој ќе има осум јадра, од кои четири ќе бидат Cortex-A75 наменети за повисоки брзини. Воедно, чипот ќе биде опремен со многу помоќна графика, како и целосно нов, побрз NPU процесор за вештачка интелигенција. Процесорот ќе биде изработен со транзистори со големина од 7 nm, што го прави прв таков во својата класа. Токму ова се очекува да биде главната причина за импресивните перформанси на овој процесор. Покрај супер брзиот ...
| | веќе видена | слични

Популарната интернет страна „iFixit“ во својата лабораторија го тестираше новиот „Huawei P20 Pro“ телефон. „Teardown“ на уредот од блиску ни го покажува хардверот, но исто така и колку „P20 Pro“ е едноставен за поправка. Но кратко, „iFixit“ ни дава неколку сугестии: – Многу компоненти на телефонот „Huawei P20 Pro“ се модуларни и може да се заменат независно од другите; – Промената на батеријата е можна, но бара доста време и труд; – Поради стаклото на предната и задната страна, поголем е ризикот за кршење; – Промената на екранот бара премостување на барем два слоја лепак и вештина за расклопување на делови. Севкупно, „Huawei P20 Pro“ доби оценка 4/10 зa можностите за поправка (10 се дава за најлесна поправка), а комплетниот „Тeardown“ процес може да го погледнете на сајтот на „ iFixit “.
| | веќе видена | слични

Останато

Во нападите на бомбаши самоубијци во цркви и луксузни хотели на Велигден , биле убиени 253 ,а не 359 лица. До сега службената бројка на загинати беше 359 лица, ...
сите 523 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 355 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 361 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова музичко видео беше целосно снимено со Google Pixel 2

Од:
До кого (е-маил):
Порака: