Уште една земја го забрани биографскиот филм на Елтон Џон поради геј сцените


Пацифичката дежава Самоа го забранила емитувањето на биографскиот филм на Елтон Џон „Rocketman“, поради прикажување на хомосексуалноста. Околу 97 отсто од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Еден од кандидатите на претстојните избори за претседател на САД, Пит Бутиџеџ, не само што бо можрл да стане најмладииот претседател во историјата на таа ...
| | веќе видена | слични

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Република Северна Македонија ја испочитува наредбата на претседателот Доналд Трамп и годинава не постави знаме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нов скандал на настанот на ЛГБТ неделата на гордоста во Скопје. Овој пат, на нивниот настан се појави злоупотреба на дете, кое присуствувало на промоција на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција треба да ги предаде ...
сите 223 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 192 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 113 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 340 | | | веќе видена

СДСМ како одговорна и демократска партија преку Законот за јавно обвинителство овозможува ослободување на правосудството и создава услови за независно и ...
сите 149 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 216 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште една земја го забрани биографскиот филм на Елтон Џон поради геј сцените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: