5-мина загинати во сообраќајка во Драчево - со возилото директно удрил во камион


Згмеченото возило рено кампус сведочи за трагедијата на булеварот Борис Трајковски во која ноќеска загинаа петмина драчевци.. Несреќата се случила 20-тина ...
| | веќе видена | слични

Расфрлани остатоци од камионот во кој синоќа смртоносно влета „Рено 5“ со петмина патници, и денеска сведочеа за кобниот судир во скопско Драчево. Тука, ...
| | веќе видена | слични

Фатална сообраќајна несреќа пред полноќ одекна во Скопје. Судирот меѓу возилото „рено 5“ и товарно возило „мерцедес“ бил кобен за петорицата патници во ...
| | веќе видена | слични

Траги од крв, остатоци од возилата… Останаа да сведочат за страотната сообраќајка на булеварот „Борис Трајковски“ пред влезот на скопската населба Драчево. ...
| | веќе видена | слични
21 копии
13 копии

Возачот и четворицата патници од возилото „рено 5“ се загинатите лица во сообраќајната несреќа што се случи синоќа на булеварот „Борис Трајковски“ пред ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Цело семејство настрадало во тешката сообраќајна несреќа која во доцните часови се случи кај бензиската пумпа „Лукоил“ на влезот во Драчево, пренесува ...
| | веќе видена | слични
12 копии
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Шокантна изјава на Тамара за 1тв во која таа тврди дека настапот во Израел е многу поважен од набавка на амбулантни возила затоа што без Евровизија никој ...
сите 54 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

5-мина загинати во сообраќајка во Драчево - со возилото директно удрил во камион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: