#комкаст s02e01 – Улогата на маркетерите во креирање на корпоративен вебсајт


Ветено, сторено. Кога го започнавме #ПрегледВоПеток уште во првиот блог пост рековме дека ќе се вратиме и со видео. Ни требаше малку повеќе време како и обично, ама еј, тука сме, не се откажавме, напротив. Одиме со ново нумерирање на епизодите, зошто оваа нова сезона има најмалку два новитети во неа. Прво има нов ко-домаќин, колегата Дарјан Раденковиќ кој од септември опасно го појача тимот на NewMediaMK и во заеднички договор секоја епизода ќе има централна тема, а понегаш и гостин.. или патување..
| | веќе видена | слични

Често повторувам, за интернет најмногу можеш да научиш, на интернет. Но, постои уште една, исклучително важна форма на учење, старите добри офлајн конференции. Јас, сум голем фан на конференции и слични настани и сè уште мислам дека работите кои најчесто ги прераскажувам сум ги дознал на настани а не сум ги прочитал иницијално на интернет. Си има додадена вредност кога си таму, кога имаш шанса директно да слушнеш, прашаш и поразговараш на темите од интерес. Дополнително, зад сцената секогаш има шанса да ги дознаеш не толку розовите работи кои се слушаат на сцена или се пакуваат во совршената студија на случај. Затоа во продолжение еве неколку препораки за настани на кои или сум бил или имам „сигурна дојава” дека вреди да се посетат оваа пролет. http://komunikacii.net/fin/wp-content/uploads/2018/02/lumen5-video-1.mp4 Еве ја листата со линкови: Spark.ME – Будва, 25-26 мај, http://spark.me/2018/ Digital Day – Белград, 8-9 мај, https://digitalday.rs/ Konverzija – Бања Лука, 14 април, http://konverzija.org/ ...
| | веќе видена | слични

По подолга пауза, #Комкаст се враќа, но во изменет состав. Повторно ќе го гледаме Дарко како зборува за all things marketing, овој пат придружуван од Дарјан Раденковиќ . Во првата епизода од втората сезона се зборува за улогата на маркетинг луѓето во креирањето на корпоративна веб страна.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск ги информираше европските пратеници за ситуацијата со Брегзит по минатонеделниот самит на кој лидерите одобрија ...
сите 168 | | | веќе видена

Вели дека како жена, во условно речено машкиот свет се докажала уште пред да влезе во трката за Претседател. Професорката Гордана Силјановска-Давкова изминатов ...
сите 161 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тој е задоволен од последните анкети.-Јас сум ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

#комкаст s02e01 – Улогата на маркетерите во креирање на корпоративен вебсајт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: