(Видео) Огромен пожар проголта историска 230-годишна црква во Англија


Голем пожар ја зафати историската црква во центарот на Блекбурн, во северозападниот дел на Англија, претворајќи ја најстарата градба во градот во огнен пекол, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После само пет дена заеднички живот, 61- годишниот Сулејман Муриќ и 45- годишната Сеида Мочевиќ се запалени живи во семејната куќа во Бесник, Црна Гора. Поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Црногорската полиција ја уапсила Сафија Муриќ од Рожаја поради сомнеж дека подметнала пожар во кој загинал нејзиниот поранешен сопруг и неговата невенчана ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии

Сулејман Мурич 61- годишен маж и неговата 45- годишна невенчана сопруга настрадале во пожар рано утринава во својата куќа во Бесник, Црна Гора. Кога ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Барањето за автентично толкување на членот 11 од Законот за помилување ја постигна целта. Ги спречивме нечесните намери. Аболицијата на Иванов е незаконска и ...
сите 344 | | | веќе видена

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 495 | | | веќе видена

Додатокот за доверливост, повисок и од основната плата што ја земале обвинителите на СЈО го нема во нивните анкетни листови, вели за телевизија ...
сите 145 | | | веќе видена

Владата ги прифати сите седум барања од организаторите на „Марш за чист воздух“ што ги поставија минатиот петок на протест како услов за да одат на средба со ...
сите 101 | | | веќе видена

Според информациите кои ги добиле властите на Република Северна Македонија се очекува следниот месец да заврши ратификацијата на Протоколот за влез на земјата ...
сите 315 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 129 | | | веќе видена

Иако законодавно-правната комисија едногласно одлучи дека автентично толкување на членот 11 од Законот за помилување нема да има со објаснување дека членот не ...
сите 196 | | | веќе видена

Заев е принцот на политиканството во Македонија.Заев со одбивањето на иницијативата за предвремено ратификување на протоколот на НАТО признава дека се плаши од ...
сите 210 | | | веќе видена

2019 треба да биде последна година кога сите други ги ставете пред себеси, а следната година треба да биде првата кога себеси ќе почнете да се гледате како ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Огромен пожар проголта историска 230-годишна црква во Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: