Шатори пред Собранието

Неговото дете има само осум години и боледува од церебрална парализа. Го гледа секој ден како венее пред неговите очи а е беспомошен. Прашањата „Што ќе се ...
| | веќе видена | слични

Брзаме, немаме време за чекање, септември е многу блиску, образованието треба комплетно да се реформира, спрема дечињата кои имаат посебни потреби, велат од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Иницијативата „Пет до дванаесет“ и родителите на деца со посебни потреби од денеска ќе кампуваат пред Собранието на Република Македонија од каде ќе ги повторат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сузана Стојановска, член на Координативното тело на Иницијативата изјави дека за време на кампот ќе се одржат и работилници за родители на децата со посебни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Игнорирани од новата влада, родителите на деца со посебни потреби најавуваат протести пред Собранието и подигнување на камп Иницијативата „Пет до дванаесет“. И ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската инцијатива „5 до 12“ повторно со шатори ќе кампува пред Собранието во обид да ги натера пратениците да ги решат проблемите на децата со посебни ...
| | веќе видена | слични

Децата со посебни потреби заедно со нивните родители од денеска во наредните три дена ќе кампуваат пред Собранието со цел нивните проблеми да станат видливи за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Огромните суми кои пратениците ги добиваат за патни трошоци, најавата за воведување евтина струја преку ден и разрешувањето на јавниот обвинител Марко ...
сите 555 | | | веќе видена

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ...
сите 156 | | | веќе видена

Познатиот аналитичар Марко Лангроек ја објави на Твитер траекторијата на ракетата која што Северна Кореја би можела да ја лансира кон американскиот остров на ...
сите 167 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио.Веста е ...
сите 252 | | | веќе видена

Американскиот Сенат скоро едногласно гласаше за законот за дополнителни санкции врз Русија и покрај противењето на Белата куќа. Законот е испратен на потпис ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шатори пред Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: