ВМРО-ДПМНЕ во Собранието предложи УКИНУВАЊЕ НА ДОПОЛНИТЕЛНАТА АКЦИЗА ЗА ДИЗЕЛОТ


11 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи намалување, односно укинување на дополнителната акциза за дизелот од 3,5 денари којашто од 1 јануари оваа година ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии
3 копии

Со цел да ги убедат колегите од владејачкото мнозинство да гласаат за нивниот предлог, пратеничката групата на ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес-конференција на ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО- ДПМНЕ ќе поднесе предлог – закон за намалување на акцизата на дизелот. Пратеничката група на ВМРО- ДПМНЕ ќе поднесе предлог – закон ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе предлог-закон за намалување на акцизата на дизелот, информираше пратеникот Драган Данев. „Актуелната влада и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 84 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 69 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 146 | | | веќе видена

Деновиве во тек е своевидно јавно изјаснување на пратеници од ВМРО-ДПМНЕ дали би гласале за уставни измени , па на своите профили на социјалната мрежа Фејсбук ...
сите 169 | | | веќе видена

Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ во Собранието предложи УКИНУВАЊЕ НА ДОПОЛНИТЕЛНАТА АКЦИЗА ЗА ДИЗЕЛОТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: