4 ефикасни начини за намалување на стресот

Стресoт веќе стана неизоставен дел од секојдневниот живот. Но, иако ние понекогаш не го сфаќаме доволно сериозно, тој влијае на нашето расположение и уште поважно – на нашето здравје. На кожата може да предизвика брчки, осип и ред други воспаленија. Всушност, трикот не е во тоа како да го спречиме, туку како успешно да се справиме со стресот, така што нема да влијае прекумерно на “нормалниот“ живот. Еве неколку ефикасни начини како да спроведете тоа.ПрошетајтеКога и да прочувствувате дека работите турбулентно, одделете половина час од вашето време за да прошетате. Иако за зафатените луѓе тоа делува како премногу “скапоцено“ време за да би го потрошиле на прошетка, таа навистина може да направи чуда. Не мора тоа да биде прошетка во природа, едноставно успорете го темпото на одење додека одите по појадок или ручек. Време е полека полека да почнете да ја исфрлате брзата храна од вашиот режим на исхрана, што и не е толку страшно и тешко колку што изгледа. Брзата храна го преплавува телото со видови на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 1173 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

4 ефикасни начини за намалување на стресот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: