Чувајте ги како најголема тајна: Мудрите луѓе велат дека на никој не треба да му ги кажувате овие шест работи

Овој свет, иако заснован на вистина, сепак бара рамнотежа, и затоа нас мудрите луѓе не предупредуваат на тоа дека постојат некои работи кои, сепак, најдобро е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 273 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 375 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките места во западниот дел од државата има остатоци од кашест снег, по интервенција на ...
сите 160 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 164 | | | веќе видена

Од Нова демократија, Демократска алијанса, Златна зора и Независни Грци излегоа со барања и обвинувања до грчката Влада, јави дописничката на МИА од Атина. ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чувајте ги како најголема тајна: Мудрите луѓе велат дека на никој не треба да му ги кажувате овие шест работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: