Продажбата на 3D-сензитивна технологија се очекува да стигне до 100 милиони


Благодарение на Apple , глобалната продажба на уредите со 3D технологија, сензитивна на допир, порасна на 103 милиони парчиња во 2018. iPhone X имаше висока продажба во 2018 година, а порастот на продажбата ќе зајакне во септември со претстојните три модели на Apple. 3D-сензитивната технологија се очекува да се зголеми на 91 милиони примероци до крајот на годинава, што е еднакво на 88% од вкупната бројка. Колку за споредба, Android уредите се очекува да достигнат само 12 милиони примероци, со тоа што се очекува од Xiaomi Mi 8 Explorer Edition да биде со топ продажба, исто како и Oppo Find X. 3D-сензитивните екрани се очекува да земат замав во 2019 година, затоа што се уште немаме имплементација на ваква технологија во многу Android уреди, кои веќе се во фаза на развој.
| | веќе видена | слични

Samsung има долга историја на реклами каде исмева Apple производи. Сетоа тоа започна во 2011 година, кога Samsung направи реклама каде ги исмева Apple фановите кои чекаат во ред да купат iPhone 4s. Сега, компанијата е подготвена со нови удари... Седум години подоцна, Samsung сеуште ја продолжува својата историја на исмевање на Apple производите. Откако ви ја покажавме првата реклама, каде компанијата го исмева iPhone X пред неколку дена, сега се појавија уште три други, каде Samsung исмева други Apple производи.
| | веќе видена | слични

Изминатиот период Samsung рекламите за нивните смартфони од високата класа добија посебен стил во којшто нивниот уред се споредува со iPhone и се разбира се истакнува предноста и супериорноста на Samsung. Корисниците слободно може да се каже дека се посебен интерес ги следат овие реклами, а фановите не Apple не се баш среќни
| | веќе видена | слични

По претставувањето на Galaxy S9 во Америка и насекаде низ светот, дознавме дека има една голема предност пред iPhone X - неговата брзина за симнување преку LTE мрежи. Сега, компанијата го користи овој факт како главна идеја во новата реклама... Во видеото, Samsung се обидува да го прикаже типичното искуство во една Apple продавница. Станува збор за потенцијален iPhone X купувач, кој знае дека брзината на симнување е помала од онаа на Galaxy S9 и тоа го кажува на Apple продавачот. На ваквото прашање, вработениот останува без зборови и незнае како да одговори. Епа, Samsung препорачува на индиректен начин дека iPhone корисниците сепак треба да преминат на Galaxy брендот. Не сме сигурни дека вакво сценарио навистина би се случило во Apple продавница. Најверојатно не. Како и да е, ова не е прва реклама каде Samsung директно го исмева Apple брендот, особено iPhone уредите, при промовирање на новите Galaxy серии. Сигурни сме дека нема да биде ни последен пат. Видеото може да го погледнете тука:
| | веќе видена | слични

Се појави нова фотографија, која ги прикажува дисплеј панелите на сите три претстојни iPhone модели. Бенџамин Гескин, дојавувач на информации од Apple екосистемот, сподели фотографија на Twitter , на која трите панели сугерираат дека Apple ги донесува тенките рамки на моделот од понискиот сегмент. Фотографијата прикажува три панели: од 5,8-инчи, 6,1 и 6,5-инчи. Се очекува дека 6,1-инчниот модел ќе биде годинашниот модел на Apple со пониска цена, а претходните извештаи сугерираа дека ќе чини околу 700 долари. Ќе нуди опција за препознавање на лицето и други функции. За да ги намали трошоците, Apple на овој модел нема да имплементира OLED екран и систем со две камери. Објавата на поевтин iPhone модел би можела на корисниците да им овозможи пристап до голем дисплеј и Face ID функции по многу подостапна цена, а сето тоа со дизајн кој е сличен на iPhone X моделот. Телефонот би можел да пристигне во неколку различни бои, кои вклучуваат сива, бела, сина и портокалова. Текстот Фотографија од панелите ги потврдува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 111 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 92 | | | веќе видена

Сцена: Водителката од ТВ Пинк, после епското финале на овогодинешното издание на Вимблдон, во кое рекетите ги вкрстија Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер, а кој го ...
сите 236 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на Европската комија, Урсула фон дер Лајен побара земјите од ЕУ да и предложат по двајца кандидати за еврокомесар – жена и маж, ...
сите 200 | | | веќе видена

Дали Владата и локалната власт во Охрид се способни во определениот дополнителен рок да го исполнат ветувањето и да ги реализираат клучните препораки на ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продажбата на 3D-сензитивна технологија се очекува да стигне до 100 милиони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: