Културно-забавна - Диџејска забава за најава на „Егзит“

Скопската диџејка Милескаја е дел од македонските изведувачи кои ќе настапат на овогодишното издание на фестивалот „Егзит“. Таа, заедно со диџеите Томи Бојаџи и Базел, вечерва во 23.30 часот ќе настапи во „Капан-ан“ на забавата со која ќе го најави новосадскиот фестивал. Милескаја, заедно со диџеј Стојче, на „Егзит“ ќе настапи на првиот ден, седми јули, на бината „Урбан баг“. Таа е дел од програмската вечер „Трафика ин да хаус“. Милескаја е техно диџеј и хаус диџеј, и најпозната е по беспрекорните и скокотливи спојувања што ги избира. Нејзините забави во клубот „Капан-ан“, кои се насловени „Диплима“, се со концепт кој вклучува музичка слобода на диџеите да ги пуштаат своите омилени ленти без компромис. Најголемиот музички фестивал во Југоисточна Европа, „Егзит“, ќе се одржи од седми до десетти јули на Петроварадинска тврдина во Нови Сад, Србија. Дел од музичката програма на овогодишното издание на „Егзит“ се „Аркејд фајр“, „Палп“, „Џамироквај“, „Портисхед“, „Грајндермен“, „М.И.А“, „Андерворлд“, „Сантиголд“, ...
| | веќе видена | слични

Скопската диџејка Милескаја, која воедно е дел од годинешното издание на новосадскиот фестивал, заедно со уште два локални диџеи, утре во „Капан-ан“ во Старата скопска чаршија ќе настапи како дел од промо-настанот со својот месечен проект „Диплима“ Фестивалот „Егзит“ почнува за 2 недели, а на радост на сите обожаватели на тридимензионалните ефекти првпат на Петроварадинската тврдина во Нови Сад пристигнува и 3Д-диско. Посетителите на фестивалот ова возбудливо доживување ќе можат да го искусат на сцената „Суба“, каде што во согласност со музиката ќе гледаат како се менуваат панорамски ефекти што ќе обезбедат несекојдневно аудиовизуелно доживување. Уште една од новините ќе биде и спуштањето по затегната сајла, познато како „зиплајн“. За љубителите, пак, на екстремните спортови, аероклубот од Нови Сад ќе обезбеди низа несекојдневни активности достапни за сите посетители на фестивалот. На тие што ќе посакаат да го видат фестивалот од небо ќе им биде достапно и панорамско разгледување на градот и на ...
| | веќе видена | слични

Скопската диџејка Милескаја вечерва околу полноќ ќе настапи во клубот „Капан-ан“ во Скопската стара чаршија. Милескаја е дел од македонските изведувачи кои ќе настапат на годинашното издание на фестивалот „Егзит“, а „Диплима“ е нејзината месечна резиденција во клубот „Капан-ан“ во чии рамки изминатите девет месеци гостуваа многу домашни и странски диџеи кои ги презентираа своите вештини и музика. Милескаја e техно и хаус фанатик кој прави беспрекорен и скокотлив микс од траките кои ги избира, а „Диплима“ нема посебен музички концепт, освен тоа што диџеите и продуцентите имаат музичка слобода да ги пуштаат своите омилени траки без компромис, а публиката да ужива во овие добро избрани, современи звуци. Вечерва на подиумот заедно со Милескаја ќе настапат и скопските диџеи Томи Бојаџи и Базел со поединечни сетови, a настанот исто така ќе биде и најава за годинашниот „Егзит“. Милескаја на „Егзит“ ќе настапи заедно со Стојче, на „Урбан баг“ бината во вечерта програмски насловена „Traffica In Da House“, на 7 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Диџејска забава за најава на „Егзит“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: