Исчезнувањето на Еленор РИГБИ


Еленор и Конор имаат магична љубов и мислат дека среќата ќе трае вечно. Нештата ќе се сменат, нивниот живот ќе стане тежок a бракот полн со подеми и падови… Режија: Нед Бенсон; Улоги: Џејмс Мекавој, Џесика Честеин, Виола Дејвис
| | веќе видена | слични

На различни страни од светот се се врти во полн круг и сите приказни се различни а толку слични и испреплетени. Режија: Фернандо Меирелес ; Улоги: Џад Лоу, Ентони Хопкинс, Бен Фостер и Рејчел Вајс
| | веќе видена | слични

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 746 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 254 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 295 | | | веќе видена

Уше од самиот почеток на следната недела нашата држава ќе подпадне под влијание на СИЛНО југозападно воздушно струење па така особено од среда кон нашата ...
сите 167 | | | веќе видена

Независниот претседателски кандидат Блерим Река, поддржан од Беса на Касами и Алијаната за Албанците, води во општините со доминантно албанско население.Така, ...
сите 265 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исчезнувањето на Еленор РИГБИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: