Протест во Лондон инспириран од „жолтите елеци“


6 копии
9 копии
8 копии
2 копии

Маж е осомничен дека намерно со камион прегазил припадник на протесното граѓанско движење Жолти елеци кој починал на самото место во петокот вечерта во ...
| | веќе видена | слични

Инспирирани од протестите на ,,Жолтите елеци “ во Франција , стотици демонстранти побараа оставка од владата на премиерката Тереза Меј. Тие особено се лути на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 382 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест во Лондон инспириран од „жолтите елеци“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: