30 деца починаа во болница во Индија поради недостиг на кислород

Во детската градинка Младост во Тетово, досега за згрижување се пријавени двојно повеќе деца од посточкиот капацитет на четирите објекти на оваа установа.„Во ...
| | веќе видена | слични

„Ајде да играме, растеме и учиме“ е настанот што се реализираше денеска во детската градинка „Ангел Шајче“ во Куманово, во рамки на проектот на ЕУ насловен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во детската градинка „Срничка“, објект „Чекорче“, вчера се одржа хепенинг за алтернативни услуги за згрижување деца како што се домашното згрижување деца и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судот во Солун денеска го одложи за 24 октомври судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола ...
сите 240 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи суспендираше четворица вработени кои Јавното обвинителство ги сомничи дека учествувале во настаните од 27 април во ...
сите 183 | | | веќе видена

(Отворено писмо од Борис Змејковски- еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ и прв генерален секретар на партијата) Почитувани граѓани на МАКЕДОНИЈА, Почитувани ...
сите 126 | | | веќе видена

Од досега обработените 98,22 проценти или од 3.418 од вкупно 3.480 избирачки места кандидатите за градоначалници од СДСМ водат во 50 општини, на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 158 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски вчера во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите на архивата ...
сите 190 | | | веќе видена

Општинската изборна комисија од Битола им ги врачи уверенијата на новата градоначалничка Наташа Петровска и членовите на новиот состав на Советот на ...
сите 226 | | | веќе видена

Болните и изнемоштени лица во вториот круг на локалните избори за избор на градоначалник на општина Штип ќе гласаат на 28 ми октомври, информира денеска Весна ...
сите 400 | | | веќе видена

Победуваме за модерно и напредно Скопје, за Скопје каде има соживот и почитување, за солидарно Скопје. За Скопје кое се развива и Скопје кои нуди можости за ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

30 деца починаа во болница во Индија поради недостиг на кислород

Од:
До кого (е-маил):
Порака: