4 совети до жените: Како да го доведете до лудило во кревет?


За мажите секој секс е добар, само да е секс. Но, тоа не значи дека и тие немаат омилена поза, место или нешто што ги возбудува. Секој маж на прашањето која е неговата идеална партнерка за во кревет, нема да одговори да е слаба, да нема целулит или нешто слично. Одговорот е да биде слободна и доволно дива да експериментира во сексот. Па еве неколку поинакви совети за добар секс, сигурно ќе има многу девојки кои нема да се плашат да ги пробаат. 1.Долен облека… Додека сте излезени со друштво, скришно бутнете му гаќички во џебот. За да не ве издаде и изреагира со глупаво прашање, одма шепнете му што сте направиле. После ова, цела вечер ќе ве соблекува со поглед и одвај ќе чека да си заминете дома. 2.Валкана кујна Подгответе му палачинки. Оставете сам да јаде. Вашата палачинка ќе ја изедете покасно. Намачкајте го неговото тело со крем, нацртајте некоја фигура со чоколадниот прелив, и на крај наредете ги бананите на градите. Фрлете се на јадење. За да го изведете ова, ви се потребни повеќе услови, и секако ...
| | веќе видена | слични

Се скоро нормална појава, како во долгите така и во кратките врски. Среќа како и кај повеќето проблеми во врската, решението е едноставно, во прашање е добрата комуникација. Ова се три проблеми во сексот со кои се среќаваат поголемиот дел од паровите. 1. Нечиво либидо е појако Поголем број на мажите имаат послабо либидо од своите поубави половини, но тоа никогаш не би го признале. Тоа доведува до тоа некој мажи да не се чуствуваат "мачо" поради тоа што не успеваат да ги задоволат потребите на своите партнерки. Од друга страна на жените со поголемо либидо им е непријатно па се трудат своите потреби да ги потиснат. 2. Тие мислат дека прават се како треба Тој во креветот дава се од себе, но неговиот стил едноставно вас не ви одговара. Пред да паднете во депресија, подсетете се дека тој не може да ги чита вашите мисли. Кажете му ги вашите желби и фантазии и тој сигурно ќе се потруди да ги исполни. 3. Западнавте во рутина Јасно е дека сексот после неколку години врска не може да биди еднакво добар како на ...
| | веќе видена | слични

Сексолозите сметаат дека ако онувате дека имате секс до некоја личност тоа значи дека има некаква поврзаност помегу тие две личности и дека голема е веројатноста да го посакувате тоа што таа личност го поседува. Сексолозите сметаат дека ако онувате дека имате секс до некоја личност тоа значи дека има некаква поврзаност помегу тие две личности и дека голема е веројатноста да го посакувате тоа што таа личност го поседува.Секс со некој што го познавате:Тоа не знали дека сакате да го изневерите вашиот брачен другар, туку дека се воодушевувате на таа личност и сакате да поседувате некои од неговите кавлитети.Секс со шефот: Овој сон значи дека сакате да се зближите со вашиот претпоставен, но не во кревет.Можеби не се согласувате добро, па сакате тоа да се промени.Секс во јавностМожно е вашите пријатели или роднини да го осудуваат вашиот партнер.Секс со бившиот: Ако се појави во вашите сонови, можно е мозокот да „копа„ по сеќавањата и тоа не значи дека сакате или дека треба да се смирите со него/неа.Ако ...
| | веќе видена | слични

Вашите најинтимни прашања во врска со сексот се конечно одговорени. Без разлика дали се тоа прашања поврзани со постигнувањето оргазам, со сексуално-преносливите болести или со намаленото либидо, експертите ви помагаат подобро да ги разберете овие работи. Заштитете се подобро, уживајте повеќе и изненадете се од работите кои досега не сте ги знаеле за сексот.Топ 6 грижи кои жените ги имаат за сексот1. Имав небезбеден секс. Колкави се шансите да сум закачила некоја болест? Ова е солидна причина за загриженост. Според „Центарот за превенција и контрола на болести“, бројот на сексуално-преносливите болести се зголемува секоја година за 19.000 случаи. За жал, инфекциите не можат да се забележат веднаш, па треба да чекате една недела за да отидете да се проверите за кламидија и гонореја, а потоа и да ги чекате резултатите. Со антибиотици може да се уништат овие бактерии, но ако не се лекувате и ги оставите така, тоа може да има долготрајни последици и негативно да влијае на плодноста. Исто така, по три месеци ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Докажано е дека тврдењето дека сексот е добра замена за вежбање всушност е само мит... Докажано е дека тврдењето дека сексот е добра замена за вежбање всушност е само мит... Најновите студии покажуваат дека секој просечен секс трае шест минути при што се трошат околу 21 калорија. Во случај да имате среќа и вашиот секс да трае половина час, ќе потрошите од 80 до 100 калории. Секако дека е подобро да се потроши нешто отколку ништо, но се чини дека теоријата за стотина калории што ќе се потрошат за време на сексот сепак не „држи вода". Меѓутоа, сексот сепак има и свои предности бидејќи го подобрува вашето расположение, го прави вашиот сон подобар, кожата подолго ви останува млада и со подобра циркулација, а ви дава и животен елан бидејќи во текот на сексот се ослободува хормонот на среќа... Но не дозволувајте оваа вест да ве растажи! Можеби сексот не е најефикасниот начин за да се потрошат калории, но секако има свои предности.
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што велат дека сексот во 30-тите години е најдоброто искуство, поради спојот на сила и енергија, постојат работи за кои многу малку се зборува. Некои луѓе сметаат дека сексот останува ист до длабока старост, но нашето тело е сложен механизам. Додека со телото до средината на 20-тите години управуват големи количини на хормони, најчестите проблеми на помлада возраст за мажите се предвремена ејакулација, а за жените тешкотијата при постигнување на оргазам. После 30-тите работите се менуваат, а оваа промена не е нужно лоша – само треба да се прилагодите на неа. Потребно е подолго време за возбуда и за оргазам Бидејќи нивото на хормоните во телото е помало, возбудата трае само неколку секунди. Иако сексуалната стимулација доаѓа до мозокот, потребно е најмалку пет до десет минути телото да влезе во состојба на вистинска возбуда. Почест оргазам Ова особено се однесува на жените кои често се позадоволни со својот сексуален живот во 30-тите, отколку во 20-тите годинни. Причината за почести и посилни ...
| | веќе видена | слични

Понекогаш расплетот на љубовта доаѓа тешко, а понекогаш потребно е само внимателно набљудување за да го откриете лажгото, оној кој ви го ветува светот, а сè што сака е само влез во вашиот кревет. Љубов, совршена мистерија со загадочни патокази, заплеткана приказна со ликови тешки за дешифрирање. Понекогаш расплетот на љубовта доаѓа тешко, а понекогаш потребно е само внимателно набљудување за да го откриете лажгото, оној кој ви го ветува светот, а сè што сака е само влез во вашиот кревет. Дали партнерот е вистински вљубен во вас или само му се допаѓа сексот кој го имате, па го одолговлекува раскинувањето и сјајно ги маскира неговите намери, односно ненамери? Откријте веднаш: Тој ви купи секс играчка за роденден Очигледно не обрнува внимание на вашите интереси и желби. Не е важно што вие имате прекрасна колекција обетки или сакате интересни марами. Со аргументот дека ќе уживате заедно со подарокот, почнувате да размислуват дали сексот е единственото нешто во кое уживате заедно. Го вметнува сексот во секој ...
| | веќе видена | слични

Преминувањето од сексуално активен кон неактивен сексуален живот е прилично често, особено кај долгорочните врски. Тогаш може да утврдиме дека недостатокот на секс доведува до промени поврзани со здравјето и целокупната состојба на организмот. Иако сексот не е потребен за целокупното здравје, постојат научни докази дека физичката интимност, возбудата и оргазмот носат некои предности. Што се случува со нашето тело, кога ќе престанеме да правиме секс? 1. Помалку хормони на среќата Возбудата и оргазмот доведуваат до ослободување на ендорфини во телото – хормони, кои се познати како “хормони на среќата”. Познато е дека овие супстанции ја ублажуваат болката и го подобруваат расположението. Кога престануваме да практикуваме редовно секс, се лишуваме од овие бенефиции. 2. Повеќе стрес Ако се потсетиме колку пријатно опуштени сме биле меѓу чаршафите со партнерот, најверојатно нема да бидеме изненадени да разбереме дека запирањето на сексот го зголемува стресот. Од податоците на истражувањето станува јасно дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Запознаените со ситуацијата, велат дека сексот во триесеттите станува подобар и повозбудлив поради стекнатото искуство, но човечката природа носи одредени промени кои се појавуваат со текот на годините. Запознаените со ситуацијата, велат дека сексот во триесеттите станува подобар и повозбудлив поради стекнатото искуство, но човечката природа носи одредени промени кои се појавуваат со текот на годините. Некој можеби мисли дека сексот останува ист се' до длабока старост, но нашето тело е сложен механизам – како што е и нашата глава. Од тинејџерските години, па се' до средина на 20-тите години, телото е под дејство на силна количина полови хормони, па повеќето луѓе секогаш се подготвени за секс. Најчестиот проблем на младите мажи се предвремена ејакулација, додека кај жените се потешкотии со доживување на оргазам. Со влегувањето во 30-тите години работите се менуваат, а таа промена не мора да значи дека е на подобро – едноставно мора да и' се прилагодите. 1. Потребно е подолго време за возбуда, а со самото тоа ...
| | веќе видена | слични

Љубов, совршена мистерија со загадочни патокази, заплеткана приказна со ликови тешки за дешифрирање. Понекогаш расплетот на љубовта доаѓа тешко, а понекогаш потребно е само внимателно набљудување за да го откриете лажгото, оној кој ви го ветува светот, а сè што сака е само влез во вашиот кревет. Дали партнерот е вистински вљубен во вас или само му се допаѓа сексот кој го имате, па го одолговлекува раскинувањето и сјајно ги маскира неговите намери, односно ненамери? Откријте веднаш: Очигледно не обрнува внимание на вашите интереси и желби. Не е важно што вие имате прекрасна колекција обетки или сакате интересни марами. Со аргументот дека ќе уживате заедно со подарокот, почнувате да размислуват дали сексот е единственото нешто во кое уживате заедно. Додека гледате филм, додека готвите, додека се туширате… секое време и место е погодно за секс. Постојано ви потенцира колку сте секси и колку го возбудувате. Од една страна тоа ви ласка, а од друга, е исклучително поразувачки и тажно. Само додека сте голи меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 303 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 142 | | | веќе видена

Со утврдувањето дискриминација кон Никола Груевски, Комисијата за заштита од дискриминација покажа селективно и непрофесионално работење, смета Мрежата за ...
сите 255 | | | веќе видена

Нема наредба од судот за ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, да биде спроведен на рочиштето за предметот „Таргет-Тврдина“ поврзан со масовното прислушкување, ...
сите 128 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 248 | | | веќе видена

Ако Унгарија веќе има донесено одлука за азил за осудениот експремиер Никола Груевски, како што утринава објавија унгарски медиуми, тогаш таа е претходно ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

4 совети до жените: Како да го доведете до лудило во кревет?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: