Даниел Димитровски од ОУ „Малина Попиванова“ меѓу најдобрите на натпреварот по информатика во Скопје

15.03.2018 УченикотДаниел Димитровски на одржаниот натпревар по информатика - информатичко размислување на Факултетот за Информатички науки и компјутерско ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Утре, во просториите на ФИНКИ на Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје на Државниот натпревар по информатика по 29 пат ќе се избира најдобриот програмер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средношколката Гордана Арсова вели дека тимот се подготвува за натпревар во Брисел, чиј фонд изнесува еден милион евра. Нивната иновација е правењето на ...
| | веќе видена | слични

Кинеска фирма за инвестиции пројави интерес за иновацијата која ја смислија петмина гимназијалци од гиманзијата „Славчо Стојменски“-Штип. Средношколката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На пазарот на трудот се повеќе се чувствува недостаток од стручен кадар од областа на техничките науки. Иднината на македонското стопанство зависи од високо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Техничките факултети при универзитетот „Гоце Делчев“- Штип денеска ги отворија вратите за матурантите од средните училишта. Деканот на Технолошко-техничкиот ...
| | веќе видена | слични

Машинскиот, Електротехничкиот и Технолошко-техничкиот факултет на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип ќе им овозможат на средношколците и на сите заинтересирани ...
| | веќе видена | слични

На техничките факултети на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип денеска ќе се одржи отворен ден.Сите граѓани, студенти и средношколци ќе можат да дојдат и да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери испрати покани за учество во набљудувањето на изборот за претседател на државата што ...
сите 164 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

Вчера беше доставено заедничкото писмо до Генералниот секретар на ОН, со кое се информира Антонио Гутереш за датумот на влегување на сила на Конечната ...
сите 173 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даниел Димитровски од ОУ „Малина Попиванова“ меѓу најдобрите на натпреварот по информатика во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: