На 26 декември е роден Џаред Лето

1971, роден е вокалистот и актер (оскаровец) Jared Joseph Leto, фронтмен на рок составот 30 Seconds to Mars. Бендот е формиран 1998ма година во Лос Анџелес од браќата Џаред и Шенон Лето , досега им а објавено 4 студиски албуми , 1 видео албум , 3 EP-ja ,14 сингла .
| | веќе видена | слични

1988, родена е вокалистката,композиторка и клавијатуристка на Paramore- Hayley Williams. Групата која постои од 2004-та , досега реализирала 5 студиски албуми , од кои најуспешен е ‘Brand New Eyes’ од 2009-тата.
| | веќе видена | слични

Останато

-Последна шанса ќе ни биде на 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на овој концепт, не на Стево Пендаровски, туку на целата политичка филозофија која ...
сите 119 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 324 | | | веќе видена

Песната исто така предизвика гнев и кај локалните коалициони партнери. Во песната под насловот „Споредба – градски стаорец(животно со канализациско потекло)“, ...
сите 311 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 252 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател за Република Македонија Гордана Силјановска Давкова е задоволна од резултатот од првиот круг од претседателските избори. Смета дека ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 26 декември е роден Џаред Лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: