На 25 декември е родена Annie Lennox

1954, е родена шкоткската волакистка Annie Lennox,позната како поубавата полонина на синт-поп дуото Eurythmics.Таа е најуспешната жена во британската музичка индустрија со продадени 80 милјони албуми . Од 1992-ра започнува успешна соло кариера која и го донесе епитетот "Најголема бела жива соул вокалистка “,една од 100 те најдобри на сите времиња според магазинот Rolling Stone.
| | веќе видена | слични

1988, родена е вокалистката,композиторка и клавијатуристка на Paramore- Hayley Williams. Групата која постои од 2004-та , досега реализирала 5 студиски албуми , од кои најуспешен е ‘Brand New Eyes’ од 2009-тата.
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 148 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова оствари средба со граѓаните од Могила, каде зборуваше ...
сите 174 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата во Венецуела Хуан Гуаидо изјави синоќа дека веќе воспоставил контрола врз нафтената корпорација Ситго (Citgo) каде главен акционер е ...
сите 154 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е убеден во победа на претстојните претседателски избори. Партијата не размислува за бојкот, но вели не ја исклучува ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 25 декември е родена Annie Lennox

Од:
До кого (е-маил):
Порака: