Скопје доби Мерцедес еко автобус

Недолично однесување, ароганција, навредливи зборови, се само дел од описите со кои граѓаните ги раскажуваат непосредните средби кои ги имале со возачите на ...
| | веќе видена | слични

Автобус на електрична енергија пристигна во Скопје од Софија. Се очекува по скопските улици, во склоп на автобусите на ЈСП, да почне да вози за две недели, на ...
| | веќе видена | слични

Во базата на ЈСП во Автокоманда стигнал автобусот на струја од Софија кој ќе се вклучи во тест периодот на јавниот превоз во Скопје, јавува Независен.мк. За ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ, кој загина во неделата на 17. февруари, ќе биде погребан на Новите гробишта, а во `11 часот ќе биде одржана ...
сите 244 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 165 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје доби Мерцедес еко автобус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: