Напредок има, но останува прашањето за иредентизмот


5 копии
2 копии
2 копии

Расте оптимизмот кај Грците за решение во спорот со името. Истражувањето спроведено од агенцијата „Алко“ за грчкиот информативен портал Нуз 24/7, покажува дека ...
| | веќе видена | слични

Pеагираше Грчкото министерство за надворешни работи – и покрај позитивна препорака од Европската Комисија, Советот на ЕУ е тој кој носи одлуки. Во случајот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 143 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 218 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Напредок има, но останува прашањето за иредентизмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: