Каролина Гочева со синглот „Ѕвона“ го најави својот деветти албум


Каролина Гочева на своите обожаватели им подари нова песна пропратена со видео запис. 37-годишната пејачка ја објави својата песна „ Ѕвона “, како најава за својот деветти студиски албум. Таа на својот фејсбук профил напиша: За сите што ни се во срцата, а не се со нас… И сите песни да стивнат, сите рози да се скинат, љубовта не исчезнува! Се надевам дека ќе уживате во нашава топла приказна, прва од новиот албум што за Вас со огромна љубов го подготвуваме. Инаку, песната е дело на Никола Мицевски, зборовите ги напиша Весна Малинова, а видеото го потпишува Мелем.
| | веќе видена | слични

Неодамна нашата позната македонска поп ѕвезда Каролина Гочева ја промовираше новата песна “Ѕвона”, за која што во продолжение ќе имате прилика да го погледнете и видео спотот. Оваа песна претставува една од многуте од претстојниот албум, кој пак треба да излезе кон средината на февруари 2018-та година. Музиката и аранжманот се на Никола Мицевски, текстот е на Весна Малинова, додека спотот е во режија на Огнен Шапковски, односно, Мелем Продукција. Каролина за новата песна “Ѕвона” вели: “За сите што ни се во срцата, а не се со нас… И сите песни да стивнат, сите рози да се скинат, љубовта не исчезнува! Се надевам дека ќе уживате во нашава топла приказна, прва од новиот албум што за Вас со огромна љубов го подготвуваме”. Уживајте!
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатата германска репрезентативка и поранешна ракометарка на Вардар веќе подолго време ужива вопрегратките на својот избраник скопјанецот Дино Балиќ, пишува порталот Убавина и здравје. Инаку Дино важи за еден од најпосакуваните ергени на чиј шарм паднаа многу познати и згодни македонки, а во јавноста најмногу место заземаа неговата врска со Натали Грубовиќ и поп пејчаката Каролина Гочева. Ања и Дино се во врска речиси една година, а нема да не зачуди ако двајцата догодина ја крунисасаат својата врска во брак.
| | веќе видена | слични

Познатата германска репрезентативка и поранешна ракометарка на Вардар, Ања Алтхаус, веќе подолго време е во врска со скопјанецот Дино Балиќ. Тие се заедно скоро една година, а нивните блиски велат дека двојката размислувала и за брак. Ања и Дино постојано споделуваат заеднички фотографии, а често може да се видат заедно во познатите скопски кафулиња и кафеани. Дино Балиќ, и порано го пишуваа медиумите, затоа што беше во врска со поп-пејачката Каролина и некогашната водителка Натали Грубовиќ.
| | веќе видена | слични

"Ѕвона" е најпопуларна на Youtube Новата нежна и весела песна на Каролина Гочева ги стопли срцата на слушателите во овие особено студени зимски денови. "Ѕвона" е вистинско освежување од Каролина, која ги навестува престојните новогодишни и божиќни празници. Воедно, песната е и најава за новиот албум на ѕвездата, кој на пазарот треба да се појави во февруари. Дали истиот ќе биде промовиран концертно како неговиот претходник, останува да видиме, но несомнено не очекува уште еден евергрин албум како "Македонско девојче 1" и "Македонско девојче 2". До тогаш, уживајте во звуците на прекрасната "Ѕвона" и идиличниот албиент кој го носи спотот со себе :
| | веќе видена | слични

Во очи новогодишните празници Каролина Гочева ја почести македонската публика со својата нова песна „Ѕвона“ – нов сингл од претстојниот албум, кој треба да излезе кон средината на февруари 2018-та година. Музиката и аранжманот се на Никола Мицевски , текстот е на Весна Малинова , додека спотот е во режија на Огнен Шапковски – Мелем Продукција. „Се надевам дека ќе уживате во нашава топла приказна, прва од новиот албум што за Вас со огромна љубов го подготвуваме“, вели Каролина. 
| | веќе видена | слични

Останато

-Последна шанса ќе ни биде на 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на овој концепт, не на Стево Пендаровски, туку на целата политичка филозофија која ...
сите 119 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 324 | | | веќе видена

Песната исто така предизвика гнев и кај локалните коалициони партнери. Во песната под насловот „Споредба – градски стаорец(животно со канализациско потекло)“, ...
сите 311 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 252 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател за Република Македонија Гордана Силјановска Давкова е задоволна од резултатот од првиот круг од претседателските избори. Смета дека ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каролина Гочева со синглот „Ѕвона“ го најави својот деветти албум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: