Елена Ристеска – „Без шминка“ (АУДИО)


2 копии

Создадено на Среда, 20 Јануари 2016 12:29 Пејачката Елена Ристеска на нејзиниот канал на Јутјуб ја објави насловната тема „Без шминка“ од новиот албум кој го промовираше непосредно пред новата година. На песната Елена самата се потпишува како автор на текстот и како извршен продуцент. Музиката и продукцијата се дело на Дарко Димитров, додека во правењето на аранжманот му помогнал Лазар Цветкоски. Како звучи Елена Ристеска „Без шминка“ можете да слушнете во продолжение.
| | веќе видена | слични
2 копии

Неодамна македонскиот пејач Ален Хасановиќ на јавноста и ја подари својата нова авторска песна која претставува емотивна балада во која многумина со сигурност ќе се препознаат, а истата веќе остварува одлична гледаност на YouТube и се најде како предлог за сите топ листи во регионот. Имено, Ален Хасановиќ заедно со својата матична продукција “Гранд” на јавноста и ја претстави својата најнова песна која го носи насловот “Продала си љубав”, а како комплетен автор на музиката, текстот и аранжманот се потпишува самиот Ален. Видеозаписот е снимен на неколку атрактивни локации во Охрид под режисерската палка на Зати Продукција. Третата студиска песна на Ален претставува емотивна балада испеана со многу емоции во негов стил. Новата “Продала си љубав” раскажува болна приказна во која Хасановиќ е заљубен и прави големи планови за заеднички живот со неговата девојка, но дознава дека всушност нејзината љубов е лажна. Девојката во видеото ја “продава” својата младост и чест за пари и бисери, се мажи за повозрасен човек ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот ексклузивец во продукцијата на Гранд, Ален Хасановиќ, го промовираше својот нов видео запис за песната “Prodala si ljubav”. Се работи за балада и воедно негова втора песна снимена за Гранд. Видео записот го изработи „Зати продукција“ од Охрид, а во него се појавува и нашиот модел Адријана Алексиеска. Ален и Адријана во спотот делат романтична љубовна приказна, која се доловува преку кадрите снимени во Охрид. Песната „Продала си љубав“ е планирано да добие и своја македонска верзија. Песната ќе биде промовирана и низ Грандовите емисии. Во продолжение погледнете го спотот:
| | веќе видена | слични
2 копии

По насловната тема „Без шминка“, симната од новиот албум кој Елена Ристеска го издаде пред крајот на минатата година, деновиве на нејзиниот канал на Јутјуб беше објавена уште една од песните што се сместени на ова нејзино издание. Се работи за темата „Како да се радувам“, која Елена ја сними во дует со Панчо од ДНК. Тие двајцата се потпишуваат и како автори на текстот, додека музиката и аранжманот се дело на Дарко Димитров. Во видеото се прикажуваат фотографии од нејзината последна фотосесија која ја изработи фотографското дуо Ани и Дими, како и фото сегменти од самата промоција на албумот во ноќниот клуб „Станица 26“ во Скопје. Слушнете ја песната и погледнете го видеото за „Како да се радувам“ на Елена и Панчо.
| | веќе видена | слични

Првото дело со кое и официјално пејачот Кирил Митоски ја продолжува својата музичка кариера како соло изведувач е љубовната видео приказна за темата “Само љубов да не води” која премиерно ја изведе на реномираниот музички фестивал за народни мелодии „Валандово“ во 2014 година. Музиката и аранжманот на песната се дело на Дарко Илиевски, додека текстот го напиша Орце Зафировски. Видео приказната за оваа песна е снимена на неколку локации во околината на Скопје, поточно на прекрасните Матка и Козјак под режисерската палка на Арт Продукција. Фитнес тренерот Бојан Тодороски и прекрасната Ангела Јаневска во одлична атмосфера го доловуваат моментот на заљубен пар и совршено се надополнуваат на љубовната песна која одлично котираше на топ листите на радио станиците низ Македонија. Реализацијата на овој проект е потпомогната од скопската општина Ѓорче Петров, додека Студио Виола се погрижи за стајлингот, а Маја Саздановска за шминката. Пејачот Кирил Митоски од 2007 година е вработен како пејач Солист во Националниот ...
| | веќе видена | слични

Како резултат на долгогодишното пријателство, пејачките Марија Шерифовиќ и Јована Николиќ одлучија да снимаат дуетска песна која го носи насловот „Нисмо смели“. Брз ритам со необична видео приказна во која пејачките ги одмеруваат своите физички сили, но и одлична забава и спомени кои го дополнуваат нивното другарство. Автор на музиката и текстот е Леонтина Вукомановиќ, додека аранжманот е на Дарко Димитров. „Пеењето со нашиот најдобар вокал за мене е голема чест. Она што публиката не го знае е дека Марија многу ми помогна да ги најдам соработниците и песните за мојот прв албум, така што дефинитивно стави огромен печат на мојата кариера. Со овој дует пак, ја исполни мојата огромна желба“, вели Јована за српските медиуми. Марија истакнува дека пресудно за соработката бил добриот вокал на Јована. Во продолжение слушнете ја „Нисмо смели“ и спотот за истата.
| | веќе видена | слични
2 копии

До скоро електронските пораки на Хасановиќ во кој не информираше за новостите беа потпишани со семејство Хасановиќ... Потоа кога малку му рипна работата реши да се осами и во потпис да го става само своето име, за сега откако е ексклузивец на Гранд потписот да му гласи - Со почит, Ален Хасановиќ и Гранд Продукција... А најновата вест од него е дека има нова песна со наслов "Продала си љубав". Станува збор за емотивна балада, која е всушност негова комплетна авторска песна за која веќе е снимен и спот. Кадрите за видеото се снимани на неколку атрактивни локации низ Охрид и под режисерската палка на Зати продукција. "Продала си љубав" е третата студиска песна на Ален и претставува емотивна баладакја раскажува болна приказна во која Хасановиќ е заљубен и прави големи планови за заеднички живот со неговата девојка, но дознава дека всушност нејзината љубов е лажна. Девојката во видеото ја „продава" својата младост и чест за пари и бисери, се мажи за повозрасен човек кој не го сака, а Ален со солзи во очите вели ...
| | веќе видена | слични

Кирил Митоски, пејачот од музичкиот состав „Академци“ после цели девет години успешна кариера и одржани повеќе од 1000 свадбени веселби и настапи одлучи да ја напушти групата и да започне да гради музичка кариера како соло изведувач. Првото дело со кое и официјално пејачот Кирил Митоски ја продолжува својата музичка кариера како соло изведувач е љубовната видео приказна за темата "Само љубов да не води" која премиерно ја изведе на реномираниот музички фестивал за народни мелодии „Валандово“ во 2014 година. Музиката и аранжманот на песната се дело на Дарко Илиевски, додека текстот го напиша Орце Зафировски. [gallery columns="2" link="file" size="medium" ids="43865,43867"] Видео приказната за оваа песна е снимена на неколку локации во околината на Скопје, поточно на прекрасните Матка и Козјак под режисерската палка на Арт Продукција. Фитнес тренерот Бојан Тодороски и прекрасната Ангела Јаневска во одлична атмосфера го доловуваат моментот на заљубен пар и совршено се надополнуваат на љубовната песна која ...
| | веќе видена | слични

Синоќа Ален ја промовираше и првата негова песна „Хајде ломи“ во продукција на Гранд, која се очекува да стане голем хит.Според љубителите на музиката и бројните коментари, токму песната на нашиот Ален е најдобрата песна од сите кандидати.Уживајте во одличниот настап на идната голема македонска ѕвезда:
| | веќе видена | слични

Имено, Ален Хасановиќ заедно со својата матична продукција „Гранд“ на јавноста и ја претстави својата најнова песна која го носи насловот „Продала си љубав“, а како комплетен автор на музиката, текстот и аранжманот се потпишува самиот Ален. Видеозаписот е снимен на неколку атрактивни локации во Охрид под режисерската палка на Зати Продукција. Третата студиска песна на Ален претставува емотивна балада испеана со многу емоции во негов стил. „Продала си љубав“ раскажува болна приказна во која Хасановиќ е заљубен и прави големи планови за заеднички живот со неговата девојка, но дознава дека всушност нејзината љубов е лажна. Девојката во видеото ја „продава“ својата младост и чест за пари и бисери, се мажи за повозрасен човек кој не го сака, а Ален со солзи во очите вели дека еден ден таа ќе ја сфати неговата болка. Ексклузивната дигитална промоција на новата песна заедно со видеозаписот се случи во ист ден на територијата на цела поранешна Југославија преку каналите на неговата матична „Гранд“ продукција. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск ги информираше европските пратеници за ситуацијата со Брегзит по минатонеделниот самит на кој лидерите одобрија ...
сите 168 | | | веќе видена

Вели дека како жена, во условно речено машкиот свет се докажала уште пред да влезе во трката за Претседател. Професорката Гордана Силјановска-Давкова изминатов ...
сите 161 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тој е задоволен од последните анкети.-Јас сум ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елена Ристеска – „Без шминка“ (АУДИО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: