Одобрено обвинението за „крвавиот четврток“


10 копии
5 копии

Првото рочиште за крвавиот четврток судијката Добрила Кацарска го закажа за 22 август, соопшти кривичниот суд во Скопје. „Првата главна расправа по предметот е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Судијката Добрила Кацарска за 22. август годинава го закажа стартот на судскиот процес за случувањата од 27. април, минатата година. Според информациите до ...
| | веќе видена | слични

Судиското дуо кое ја изрече првата казна за Никола Груевски, ќе биде истото кое ќе ги суди петтемина пратеници, Митко Чавков, луѓе од безбедносните структури ...
| | веќе видена | слични
12 копии
повеќе

Останато

Според одредени и неофицијални информации, поранешниот премиер Никола Груевски политичкиот азил во Република Унгарија ќе го бара врз основа на документот ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 62 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 204 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одобрено обвинението за „крвавиот четврток“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: