(ФОТО) Лејди Дијана: Принцеза чии желби се игнорирани и после смртта – дури и’ од нејзиното семејство!

Своите последни желби Дијана ги составила во тестамент и ги потпишала четири години пред нејзината смрт, но нешто изменила неколку месеци по разводот Дијана Спенсер најверојатно мислела дека со бракот со принцот Чарлс (69) ќе започне живот како од бајките достоен за принцеза, но нејзината реалност од почетокот на бракот и влегувањето во британското кралско семејство била повеќе трагична отколку како од бајка. Подеднакво е трагично на последниот ден од август 1997. година кога завршил животот на обожаваната принцеза; Дијана Спенсер почина во сообраќајна несреќа на возраст од 36. години. Бидејќи јавноста ја обожаваше од почеток, а таа го обожавала принцот Чарлс, се чинело дека сите желби и се исполнети. Но, за жал, принцот не ја обожавал, и од почетокот на нејзиниот брак, животот на принцезата и во кралското семејство и паѓал многу тешко. После раѓањето на синовите, принцот Вилијам (35) и принцот Хари (33), принцезата Дијана,принцот Чарлс, со своето однесување и отворен интерес кон други жени, а особено ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот батлер на принцезата Дајана, Пол Барел тврди дека последниот разговор кој Лејди Ди го имала со нејзината мајка Френсис Шанд Кид, неколку дена пред ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл е втора жена во кралското семејство која имала проблем со родителите, или барем еден од нив.Војвотката од Сусекс доживува вистинска драма поради ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Доди во најпрестижната стоковна куќа во Лондон,Херодс, чиј сопственик е, своевремено постави статуа од Доди и Дијана и се заколна дека ќе докаже ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден пред 21 година целиот свет беше шокиран кога пристигна веста за смртта на британската принцеза Дајана, која загина бегајќи од папараците во ...
| | веќе видена | слични

 Веќе добро е познато дека на Дијана улогата на мајка и беше поважна од улогата на принцеза, а овие фотки се уште еден доказ за тоа. Минаа 21 година од смртта ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 229 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Зоран Заев, кој најави дека ќе ме тужи мене и нашата редакција, не е ништо повеќе од паничен рефлекс во момент кога станува јасно дека ...
сите 236 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Лејди Дијана: Принцеза чии желби се игнорирани и после смртта – дури и’ од нејзиното семејство!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: