До 2050-та година светот ќе се претвори во жешка топка: Питката вода станува луксуз, Лондон ќе биде топол како Барселона, а еве како ќе биде на Балканот


Според најновите истражувања, кои ги објавил британски "Guardian", до 2050-та година 77 проценти од градовите ќе минат низ драматични и потенцијално ...
| | веќе видена | слични

Податоците кои вчера ги објавија американските научници за јуни го покажуваат тоа што луѓето во Европа, делови од Африка и Јужна Америка веќе го знаат – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Податоците кои во четвртокот ги објавија американските научници за јуни го покажуваат дека луѓето во Европа и деловите од Африка и Јужна Америка веќе го знаат, ...
| | веќе видена | слични

Податоците кои ги објавија американските научници во четвртокот, за температурите во месец јуни, покажуваат дека месец јули во 2019 година бил најтоплиот во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Топлотниот бран кој оваа седмица го зафати Израел во средата го достигна врвот во Содом покрај Мртвото море каде што беа измерени неверојатни 49,9 Целзиусови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 497 | | | веќе видена

Официјализирана и првата мултиетничка - македонско - албанска предизборна коалиција меѓу СДСМ и Беса. И официјално Заев и Касами заднички ќе го трчаат ...
сите 265 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 120 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 124 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 57 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена

Зоран Заев е на чело на рекетарската банда која три години ја пустошеше македонската држава Зоран Заев го уништи правниот систем во државата. Тој од позицијата ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До 2050-та година светот ќе се претвори во жешка топка: Питката вода станува луксуз, Лондон ќе биде топол како Барселона, а еве како ќе биде на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: