Почнаа со работа игралиштата на песок на градската плажа „Парк“

2 копии

Oдбојкарското и ракометното игралиште на песок на градска плажа „Парк“ почнаа со работа, информираат градските власти. Сите заинтересирани на овие игралишта на песок можат бесплатно да спортуваат и да се рекреираат. Спортските терени ќе бидат отворени за спорт и рекреација секој ден во термините од 10 до 24 часот. Закажувањето може да се врши на телефонскиот број: 071 217 390, во периодот од 10 до 23:30 часот секој ден или на самото игралиште во горенаведениот период. Терминот за бесплатно користење е со времетраење од 1 час.
| | веќе видена | слични

Накитот кој го носиме на плажа секогаш успева да ја надополни и разигра секоја едноставна комбинација од костим за капење и парео. Дополнително, накитот секогаш ни ја нагласува женственоста, а кога во прашање е плажата одбираме весел и разнобоен накит – обетки кои „висат“ со шарени камчиња, впечатливи алки во живи бои и ланчиња. Добро е ако е контрастен од костимот за капење кој го носиме, ако костимот е во неутрална нијанса, боја на кожа, црн или бел. Доколку е костимот за капење во силна боја, цветен или шарен, убаво е да го усогласиме со некои од боите на камчињата на накитот. Вљубени во накитот од PARFOIS ви предложуваме 20 парчиња накит совршени за на плажа.
| | веќе видена | слични

Што да спакувате во куферот...? Не ставајте работи кои знаете дека никогаш нема да га ги облечете. Размислете дека 60% од денот го поминувате на плажа. Па затоа ставете облека која ќе одговара со временските услови, вашиот стил и одлично ќе прилега на вашето тело. Краток кафтан(туника) Најдобро е да одберете материјал кој е лесен, но непроѕирен, за поголемо чувство на самодоверба и удбоност. Краток и едноставен фустан Носете краток и едноставен фустан, но внимавајте тој да биде барем еден прој поголем од оној што обично го носите. Со овој фустан ќе чувствувате како ветерот го лади вашето тело под облеката. Кратки панталончиња за џогирање и маичка без ракави Спортскиот изглед на плажа, примамува многу погледи, а можеби и ќе ве мотивира да истрчате некој километар по брегот покрај морето. Ленени пантолончиња и пучна кошула Ако знаете дека вашиот распоред е тесен, облечете нешто што доколку се намокрите брзо ќе се исуши. Исто така ленот е материјал кој држи ладно и во најтоплите летни денови. Комбенизон со ...
| | веќе видена | слични

Се разбира дека ни е важно како изгледаме на плажа, а нашиот изглед секако дека не го прави само костимот за капење. Модните додатоци, чантите, накитот и облеката која ја носиме врз костимот за капење го дефинираат нашиот целосен изглед, ни ги сокриваат недостатоците, а од друга страна – ни ја истакнуваат женственоста. Летната колекција на Women’secret нуди прекрасни решенија за софистициран, женствен изглед на плажа. Во актуелната понуда најдовме прекрасни комбинезонки и фустанчиња, но тука се и сламените чанти, практичните апостолки со модерен дизајн, и накитот на кој секако не можеме да му одолееме! Погледнете дел од понудата на Women’secret . Летната колекција е во продажба во продавницата Women’secret во Скопје сити мол.
| | веќе видена | слични

Расфрлан песок на места претворен во бари, искршени и расфрлени лежалки, празни игралишта. Ништо не остана од на големо најавуваната Градската плажа. Освен звукот на жабите, и по некои деца кои облечени се бањаат под искршените тушеви, местото е пусто.Нема, како што најавуваше градоначалникот Коце Трајановски целодневна забава на морски песок, вечерени настап на реномирани ди-џеи.Уште пред седум години кога се отвораше „Коцекабана“, многумина предупредуваа дека 6,3 милиони денари се фрлени во ветер и дека не може да профункционира плажа на место каде не е дозволено капење.Проектот “На чекор од тебе – Градска плажа Скопје” е уште еден во редицата бесмислени и промашени инвестиции на претходната власт.
| | веќе видена | слични

Останато

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 162 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 75 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор добија петте лица осоминичени во случајот на СЈО „Империја“, Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор ...
сите 204 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнаа со работа игралиштата на песок на градската плажа „Парк“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: