„20 години државност - 20 години независна Македонија - заедно под едно сонце“

Илјадници граѓани дојдоа на прославата за 20-годишнината од независноста на Македонија во центарот на Скопје. Првиот парламентарец, Трајко Вељаноски ја изнесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва во Скопје беше свечено пуштена во употреба фонтаната Воин на коњ. Фонтаната е направена во Фиренца заедно со споменикот на Александар Велики. Пред тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјадници граѓани се собрани во центарот на Скопје на големата пролава на 20 години независна Македонија. Небото го „шараат“ воени хеликоптери и авиони, зад ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Велешанка ограбила починат сограѓанин на улицата Илинденска во градот. Според информациите од полицијата, морничавиот настан се случил вчера. Се’ почнало кога ...
сите 315 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 451 | | | веќе видена

Министерот на внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета на полициската станица „Беко“ во центарот на градот. Ова саботно утро го искористив да го ...
сите 160 | | | веќе видена

Направени се сериозни анализи во Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ние дојдовме до еден заеднички заклучок дека Максим Димитриевски не само што ќе ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржува конвенција за кандидатурата за претседател на Гордана Силјановска-Давкова. Пред официјалниот дел на конвецнијата, партијата одржа ...
сите 134 | | | веќе видена

Поразителниот резултат од неговата работа е неговото признание дека ако не бил бил на функцијата претседател на Македонија би ја напуштил и би се отсели. Тоа ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„20 години државност - 20 години независна Македонија - заедно под едно сонце“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: