Концерт на пијанистот Роберт Биша и Изложба „Зад виножитото“ вечерва на „Охридско лето“


4 копии

Фестивалот „Охридско лето“ програмата ја продолжува со концерт на албанскиот пијанист Роберт Биша во црквата „Света Софија“, како и со изложбата на дела на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изложба на уметнички дела насловена „Зад виножитото“ од Калина Брајковска ќе биде отворена вечер во рамки на фестивалот „Охридско лето“. Станува збор за слики ...
| | веќе видена | слични

На програмата беа Квинтет g-moll од Сергеј Прокофјев, Свита за трио за кларинет, виолина и пијано од Александар Арутиуниан, Квартет од Иван Мулер, како и Трио ...
| | веќе видена | слични

Радомировиот псалтир е кирилски литургиски псалтир со молитви од втората половина на 13 век. Ораториумот, како што појасни композиторот, бил замислен и напишан ...
| | веќе видена | слични

 Предворје на црква Св.Софија 10.08.2018 21:00 ч. Центар за култура Григор Прличев 10.08.2018 21:00 ч. Вечерва во рамки на програмата на Охридско Лето, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Охрид, 10. август 2018 (ИНПРЕС) – Вистинско уметничко доживување со класична и неокласична музика приреди синоќа ансамблот на „Игњац Фукс“ во црквата „Света ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 10. август 2018 (ИНПРЕС) – Музичката програма на фестивалот „Охридско лето“ вечерва предвидува концерт на познатиот пијанист Роберт Биша од Албанија кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љубителите на добрата музика вечерва во рамки на фестивалот „Охридско лето“ ќе може да уживаат во концертот на познатиот пијанист Роберт Биша од Албанија. Баша ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Музичката програма на „Охридско лето“ за вечерва нуди концерт на камерна музика со ансамблот што го носи името на најпознатиот хрватскиот композитор, Игњац ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Членството во НАТО е шанса за безбеден регион и спокојни граѓани, оценија денеска на Криволак министерката за одбрана Радмила Шекеринска и заменик амасадорката ...
сите 103 | | | веќе видена

Земјоделието оваа година е на колена, по очајно ниските цени на доматите, лубениците, сега на ред дојдоа сливите, праските и пченицата. Нема откуп, половина од ...
сите 117 | | | веќе видена

Автомобил „бмв“ и „мерцедес“ биле опожарени утрово во Скопје и во велешкото село Отовица, информира МВР.Утрово во 2 часот на булеварот АСНОМ во скопската ...
сите 93 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста - реакција на прес конференција на Горан Сугарески Сугарески со ниту една прес конференција и обвинување нема да избега од фактот дека ...
сите 112 | | | веќе видена

„Несериозно е да се нема став за најважните прашања за иднината на државата и граѓаните.Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја програма ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 177 | | | веќе видена

Новиот скандал со претепаното 2 годишно дете од страна на таткото насилник повторно ја потресе јавноста. Социјалните служби остануваат дезориентирани во ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концерт на пијанистот Роберт Биша и Изложба „Зад виножитото“ вечерва на „Охридско лето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: