Најчесто поставуваните прашања за „Гугл“ во 2015 година


Објавено е видео во кое се прикажуваат најчесто поставуваните прашања за пребарувачот на „Гугл“ за годината што изминува. Доколку ве интересира што луѓето најмногу пребарувале и прашувале погледнете го видеото и видете дали и вие сте го прашале „Гугл“ истото.
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Дали сте знаеле дека Дедо Мраз порано изгледал сосема поинаку од она што денес го знаеме за него?Дали сте знаеле дека Дедо Мраз порано изгледал сосема поинаку од она што денес го знаеме за него?Погледнете го видеото и видете како Дедо Мраз изгледал порано, а како изгледа сега и зошто и како се менувал неговиот изглед.
| | веќе видена | слични

Дотерувањето за дочек на новата годината, не е новина - ова се практикувало во минатото во речиси секое општество, поточно во повиските слоеви на истото. Во видеото на Mode, погледнете како изгледал модниот стил на мажите за новогодишната ноќ, во последниве 100 години.
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца другари го удирале по глава ученикот кој седел пред нив. На кој начин им возвратил погледнете на видеото во прилог: Двајца другари го удирале по глава ученикот кој седел пред нив.На кој начин им возвратил погледнете на видеото во прилог:
| | веќе видена | слични

Пошироката јавност добро го запозна младиот актер Џејк Џиленхол по филмот „Donnie Darko“. Но оттогаш до сега, тој го впиша своето име во историјата на Холивуд во повеќе наврати, глумејќи предизвикувачки улоги и честопати трансформирајќи го физичкиот изглед за улога . Во видеото погледнете како се менуваше изгледот на Џејк Џиленхол кој неодамна наполни 35, во периодот 1998-2015 година.
| | веќе видена | слични

Останато

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 82 | | | веќе видена

Аналитичарите Сашо Клековски и Владимир Божиновски едногласни во објаснувањето зошто ВМРО-ДПМНЕ има несогласување со договорот и со референдумот во вечерашното ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 71 | | | веќе видена

Вардарци со силно темпо продолжуваат на одигрување натпревари. После големата победа против актуелниот шампион на Европа, црвено-црните слетаа во Скопје, вчера ...
сите 95 | | | веќе видена

Единствена цел на пререгистрацијата на граѓаните во системот на Управата за јавни приходи (УЈП) е да се подобрат услугите што оваа институција им ги дава на ...
сите 80 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најчесто поставуваните прашања за „Гугл“ во 2015 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: