(ВИДЕО) ДИК: До 13 часот гласале 345.364 гласачи или 19,89%


2 копии

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
| | веќе видена | слични

Убедливо најмала излезеност на првиот круг од претседателските избори, споредбено со изминатите 25 години. Но, не треба да се занемери и фактот дека годинава ...
| | веќе видена | слични

Мала е разликата меѓу бројот на гласови кои кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, ги освои во првиот круг од претседателските избори годинава, во ...
| | веќе видена | слични

Тесна разлика во бројот на осовени гласови меѓу двата водечки претседателски кандидати после првиот круг од претседателските избори кој се одржа вчера. Бројот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние не купуваме гласови, не делиме предизборни субвенции. Ние и тогаш, и сега критикуваме неделење на партијата од државата, ваква порака до граѓаните на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Осветениот крст, што вчера во водите на реката Луда Мара го фати 26-годишниот Александар Ристески од Прилеп, денеска е поставен на плоштадот во Кавадарци, при ...
сите 288 | | | веќе видена

Побрза интеграција на Западен Балкан во ЕУ или лажни надежи за датум оваа пролет? Пред доаѓањето на претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел во Скопје овој ...
сите 463 | | | веќе видена

Словенците не губат надеж, сепак можат да стигнат до полуфиналето на Европското првенство. Словенија му нанесе втор последователен пораз на Португалија денес ...
сите 192 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Oд ВМРО- ДПМНЕ ќе излезат со нови предлози и забелешки кои ги изработуваат стручните тимови за Законот за ЈО. Вака е договорено по денешната средба на ...
сите 156 | | | веќе видена

Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде работно ангажирана во општината Лозово и нејзината куќа ќе добие нов ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) ДИК: До 13 часот гласале 345.364 гласачи или 19,89%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: