(ВИДЕО) ДИК: До 13 часот гласале 345.364 гласачи или 19,89%


2 копии

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
| | веќе видена | слични

Убедливо најмала излезеност на првиот круг од претседателските избори, споредбено со изминатите 25 години. Но, не треба да се занемери и фактот дека годинава ...
| | веќе видена | слични

Мала е разликата меѓу бројот на гласови кои кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, ги освои во првиот круг од претседателските избори годинава, во ...
| | веќе видена | слични

Тесна разлика во бројот на осовени гласови меѓу двата водечки претседателски кандидати после првиот круг од претседателските избори кој се одржа вчера. Бројот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние не купуваме гласови, не делиме предизборни субвенции. Ние и тогаш, и сега критикуваме неделење на партијата од државата, ваква порака до граѓаните на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 209 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 262 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 309 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 298 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудудувачки филм. – Колку совршен момент ...
сите 140 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) ДИК: До 13 часот гласале 345.364 гласачи или 19,89%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: