Еден загинат и десет повредени, 16 сообраќајки вчера во Скопје

11 копии
4 копии
32 копии
12 копии

Еден велосипедист и четири пешаци се здобиле со тешки телесни повреди, а 26 лица се здобиле со лесни телесни повреди во вкупно 20 сообраќајни незгоди што се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Во 11 сообраќајни незгоди е причинета материјална штета. Според СВР Скопје, полицијата од сообраќај исклучила 109 возачи кои се движеле со поголема брзина од ...
| | веќе видена | слични

Во само три дена, (07, 08 и 09.06.2019 година) Сообраќајната полиција на Скопје и Битола, во редовните контроли, санкционирале возачи кои управувале со брзина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 149 | | | веќе видена

Иран денеска соопшти дека нема да им го пролонгира рокот по 8 јули на европските сили за спасување на нуклеарниот договор.Портпаролот на иранската Организација ...
сите 226 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 34 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 48 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден загинат и десет повредени, 16 сообраќајки вчера во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: