16 години од Охридски рамковен договор

15 копии
4 копии
3 копии

Денес е тажен ден за нашиот Македонски народ, ден исполнет со многу тага и леење крв. На денешен ден е задушена Крушевската република, а на 10ти август во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, утре ќе се обрати по повод одбележувањето на 16 години од потпишувањето на Охридскиот Рамковен договор. Договорот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Останато

-Ние сакаме наместо расправа кој има пославни победи и порази во историјата, Балканот да стане регион каде ќе се натрпеваруваме во иднината, во ракомет, во ...
сите 487 | | | веќе видена

Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ го прекинаа бојкотот и се вратија во Собранието за да го проследат обраќањето на генералниот секретар Јенс Столтенберг. ...
сите 111 | | | веќе видена

Во законот не се замени предвид забелешките кои ги имаше народниот правобранител Иџет Мемети кој предупредуваше дека законот е неправичен и нецелосен, бидејќи ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

16 години од Охридски рамковен договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: