150 српски лекари се пријавиле за работа во Катар

150 српски лекари се пријавиле за работа во Катар Повеќе од 150 млади лекари и медицински работници од Србија се пријавиле на конкурсот за работа во Катар, соопшти денеска српското Министерство за млади и спорт. Лекари, физиотерапевти, медицински техничари и масери од Србија се пријавиле на конкурсот во катарската клиника за спортска медицина „Аспетар“. Во веста на агенцијата Бета се наведува дека со лекарите од Србија кои се пријавиле на конкурсот утре ќе разговара министерот за млади и спорт.
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 227 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Во Маврово утринската температура ...
сите 264 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

150 српски лекари се пријавиле за работа во Катар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: