Идеална професија за секој хороскопски знак


Овенот е роден за полицаец или пожарникар, Стрелецот за спорт или за работа со животни, додека Рибите се предодредени за работа поврзана со уметност, а Јарцот за банкар или администратор. Погледнете кој е вашата идеална професија според вашиот хороскопски знак… Овен Најдобра работа за Овенот е полицаец или пожарникар. Припадниците на овој знак можат да се пронајдат и во професии како што е промоција на производи, рекламирање или односи со јавност. Личностите родени во знакот на Овен се отворени, па такви видови професии се идеални за нив. Бик Припадниците на овој знак напорно работат, ако знаат дека на крајот ги чека награда. Тие се познати по уживање во убави нешта, па идеални професии за нив се оние кои се поврзани со цвеќе или накит, а можат да бидат успешни адвокати, дизајнери, шефови на кујна или рецепционери. Близнаци Тие се личности кои сакаат многу да работат, но не се љубители на повторување на иста работа. Па така, за нив идеални се занимања кои можат да се работат на свој начин, а тоа се ...
| | веќе видена | слични

Доењето е прекрасно искуство, средство со кое мајката му го предава најдоброто и најхранливото од себе на своето малечко и начин на кој таа создава нераскинлива врска со него. Но, и покрај приказните дека доењето е инстинктивно и доаѓа природно, во почетокот тоа може да биде вистински предизвик за новите мајки. Следниве правила ќе ви помогнат да воспоставите правилно доење и да избегнете некои од грешките кои ги прават новите мајки Верувајте му на своето бебе, не на часовникот. Можеби пред да станете мајка вашиот живот беше структуриран и организиран, но сега потребно е да заборавите на времето и да го следите ритамот на вашето бебе. Тоа знае што му треба, затоа што неговиот мозок е создаден за преживување. Колку повеќе му дозволувате на бебето да цица , толку повеќе млеко вашето тело ќе лачи во иднина. Доењето по барање е клучот кон создавање и одржување на оптимална лактација, а бебињата кои се доени на овој начин одлично напредуваат и самите си создаваат рутини. Не купувајте адаптирано млеко за „во ...
| | веќе видена | слични

На биковите им е важна долната облека, жените носат подвезици и во кревет доаѓаат нашминкани, додека на раковите чувствата им се поважни од сексот. Кој е склон кон перверзии, кој кон секс на јавно место, а кој пак сака да му удоволи на партнерот? Овен - Овенот сака груб секс, да ја почувствува енергијата на другата личност. Тоа што никако не сака е да чека... Не му одолговлекувајте на Овен - ако ви се допаѓа, слободно веднаш преминете од зборови во акција, енма да ви замери. Припадниците ан овој знак се секогаш спремни за експериментирање, но пуштете ги тие да ја водат играта. Тие воглавно се верни, освен доколку чиноста со која се во врска не е во можност да одговори на нивната сексуална енергија. Во спротивно - не влегувајте во никаков однос со нив, бидејчи овните не можат да бидат во врска со оние кои не можат да им го следат темпото. Бик - Биковите се сензуални, сакаат нежен секс, а најдобрата предигра за нив е чаша вино, топло чоколадо или добра закуска. Важно е се да се одвива полека, без брзање. На ...
| | веќе видена | слични

Овен Искористете го вистинскиот момент и доброто расположение за тимска работа, бидејќи не сте секогаш во толку добра форма. Ќе имате корист од какво и да е партнерство. Пред вас е исклучително успешен професионален ден кој ветува многу. Бик Премногу се грижите кога ќе наидете на проблеми. Потрудете се да не ставате се’ при срце. Наклонети сте на бурни реакции и постапки од кои имате слаба корист. Пожелно е да се наоружете со трпение ако сакате да избегнете проблеми. Внимнателно во сообраќајот. Близнаци И понатаму сте со добро расположение. Бидејќи тоа воедно ви дава и креативна енергија, искористете ја на разни фронтови. Изгледате боженствено, се чувствувате фантастично, а причината за тоа е субјективна. Со партнерот ве очекуваат интересни моменти.Рак Постојано сте на штрек. Секогаш знаете што се случува околу вас. Вистински советодавач сте кога се во прашање егзистенцијални проблеми. Вљубени сте, а тоа ви дава енергија за да продолжите понатаму. Имате впечаток дека никој не ве разбира. Лав Премногу се ...
| | веќе видена | слични

Во самите почетоци на доењето, од големо значење е да откриете која положба најмногу ви одговара вам и на вашето бебе. Имајте на ум дека ќе доите неколку пати на ден и времетраењето на доењето може да се продолжи, па затоа, многу е важно на мајката и на бебето да им удобно во текот на доењето. Прочитајте кои се најчестите положби за доење, и обидете се да ја пронајдете најудобната за нас. Сепак, не значи дека некоја од нив нужно ќе биде и најдобрата за вас. Положба колепка Ќе земеме за пример дека доите од десната дојка. Во оваа положба мајката со десната рака го придржува целото тело на бебето. За да ви биде поудобно со перници или со потпирачот на фотелјата направете потпора за раката со која го држите бебето, со цел раката да не почне да ве боли во текот на доењето и да морате да го прекинете бебето. Доколку сте во вистинската позиција која е удобна за вас и за вашето бебе, подигнете ги нозете на повисоко ниво, за да го искористите времето додека доите и за одмор. Раката со која го држите бебето треба да ...
| | веќе видена | слични

Ок, сакале или не жените честопати знаат да бидат многу театрални особено кога станува збор за раскинување на љубовната врска. Ако партнерот е оној кој ставил крај, ситуацијата уште повеќе се усложнува зашто ни една жена не сака да биде оставена или уште полошо да биде заменета со друга. Пред работите да излезат од контрола и да влетате во лавиринтот на самосожалување и мисли од типот на „ќе го вратам јас него, како знам и умеам“ прочитајте ги следните совети кои ќе ви помогнат да го надминете раскинувањето и да продолжите понатаму. Молењето, плачењето и испадите сигурно нема да ви бидат од корист. Чао за Facebook Колку и да изгледа наивно, FB може сериозно да ви го расипе денот. Ако веќе сте раскинале најдобро е да го избришете од листата на пријатели или пак самите да си ставите рестрикција од гледање на неговиот профил. Љубопитноста ќе ве натера да го манијачите, чисто за да видите дали се уште ве мисли или веќе има друга, а тоа сигурно нема да ви помогне да продолжите понатаму. Затоа што помалку FB, ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Недоразбирањата со вашиот претпоставен можат многу лошо да делуваат врз вашето напредување на професионален план. Бидете посмирени и обидете се да најдете заеднички јазик како не би ја ставиле во ризична положба вашата работа. Оние кои се во сериозна врска да имаат повеќе разбирања за барањата на партнерот. Здраствената состојба ви е чуствителна внимавајте на нервите. Бик (21.04 – 21.05) Бидете подготвни за доста немирен ритам на вашите активности во текот на денот. Ви престои опасност многу лесно да скршнете од вистинскиот пат. Затоа држете се за она што ви е најважно макар и да мора некому да му кажите ,,не,,. Родените во третата декада ќе се чуствуваат доста емоционално и чуствително. Здраствената состојба ви е просечна, движете се повеќе. Близнаци (22.06) Ви недостасува самоувереност за оние работи кои многу ви се важни. Обидете се да ги сокриете сопствените слабости и тоа со бегање во самотија. Можеби таа на момент ќе ви помогне да се позанимавате со некои работи кои смируваат и ви ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Ви недостасува самоувереност за оние работи кои многу ви се важни. Обидете се да ги сокриете сопствените слабости и тоа со бегање во самотија. Можеби таа на момент ќе ви помогне да се позанимавате со некои работи кои смируваат и ви го враќаат вниманието. Бик (21.04 – 21.05) Виталноста и волјата за работа ќе ви бидат со променлив карактер. Иако се чувствувате полни со енергија, не ќе можете да најдете начин таа енергија практично да ја искористите. Тоа може да ве доведе до засилена нервоза на работното место. И на емотивен план состојбата е променлива. Близнаци (22.05 – 22.06) Би можело да се рече дека се наоѓате во супер позиција. Ќе работите вредно, но резултатите ќе ги видите подоцна, барем кога парите се во прашање. Па затоа како и обично ќе ве фаќа паника. Љубовните врски се стабилни. Рак (22.06 – 22.07) Бројот на настани се зголемува. Ситуацијата може нагло да ви се промени, па поради тоа овој ден ќе ви биде доста напорен, но ќе имате доволно енергија тоа да го пребродите. Бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Сите ние знаеме дека понекогаш врските можат да отидат во сосема погрешна насока. Работите можат да станат толку сериозни и застрашувачки што едноставно не можете да сфатите кога љубовта се претворила во толку силна и одмаздничка омраза. Токму затоа, како што поминува времето, така сѐ повеќе се развива областа во психотерапијата која е наменета за советување на парови. Но, овие вежби не се однесуваат само на дисфункционалните парови. Понекогаш тие можат да послужат и како одлична превентива за спречување на поголеми проблеми кај сите парови.Техника #1 – Погрижете се за вашата нечиста облекаКолку долго можете добро да живеете без да ја исперете вашата нечиста облека? Една недела? Две недели? По некое време, тие алишта едноставно ќе почнат многу да мирисаат и нема да можете веќе да ги носите.Ситуацијата со врската не е многу различна. Секојдневно се појавуваат нешта кои ја прават „нечиста“, како на пример, малите иритации, неискажаните забелешки и малите извори на нервоза кои се појавуваат во вашата ...
| | веќе видена | слични

Овен Насочени сте кон успех без шанси за компромис. Притоа не ги забележувате недостатоците во вашата работа кои може да предизвикаат период на тотална изолација и законски одговорности. Бик Љубовниот план што си го зацртавте може да биде успешно остварен. Од друга страна, во кругот на семејството можен е необичен настан кој за кратко ќе ве обесхрабри. Близнаци Реагирајте брзо бидејќи денес многу работи ќе се активираат. Употребете ја својата снаодливост и искористете го поволниот момент за остварување на деловните потфати. Рак Можна е вест за скоро унапредување. Доколку еден период поминавте во учење и во усовршување на своето знаење, очекувајте дека наскоро сѐ ќе ви се исплати. Лав На љубовен план не се случува ништо ново. Тоа ве мачи бидејќи сметате дека партнерот е вашиот најголем придвижувач. Оставете ги засега емоциите на страна и посветете се на обврските. Девица Динамичен ден, опкружени сте со голем број луѓе. Сите нешто бараат од вас, било да се работи за совет или за друг вид внимание, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 404 | | | веќе видена

Европските медиуми ја пренесуваат информацијата на “Дејли Телеграф“ утрово дека британската премиерка, Тереза Меј, ја разгледува можноста за измени на ...
сите 402 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Идеална професија за секој хороскопски знак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: