15 фантастични места кои мора да ги посетите пред да исчезнат

Знаеме дека скоро сите сакате да патувате и да ги видите сите оние неверојатни места кои светот ви ги нуди. Патувањето го проширува умот, па затоа не двоумете се да ги спакувате вашите куфери и да истражувате. Постојат толку многу различни дестинации кои може да ги посетите и поради тоа бидете сигурни дека секој пат кога ќе видете нешто е барем малку поинакво од она што досега сте го виделе. Но, за жал некои од најубавите и најинтересните локации во светот почнуваат да исчезнуваат. Според објаснувањето на научниците тоа се должи на климатските промени. Во продолжение споделуваме со вас 15 фантастични места на кои им се заканува исчезнување и кои следните генерации можеби ќе имаат можност да ги погледнат на фотографиите кои токму вие сте ги направиле. Таџ Махал, Индија Килиманџаро, Африка Еверглејдс, Флорида Мачу Пикчу, Перу Ко-Тапу, Тајланд 12-те апостоли Азурски прозорец, Малта Венеција, Италија Кулебра, Порторико Магдалена островите Антарктик Големиот корален гребен, Австралија Малдиви Мртво море, Израел ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 185 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија се спремни да дозволат кратко одложување на датумот за излегување на Велика Британија од Унијата доколку британскиот Парламент ...
сите 202 | | | веќе видена

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 171 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 275 | | | веќе видена

Српскиот суд ослободи две лица кои во саботата влегоа во зградата на РТС, а претседателот Вучиќ најави и дека ќе ги амнестира експресно осудените кои се судени ...
сите 220 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15 фантастични места кои мора да ги посетите пред да исчезнат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: