15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка

Од нападни реклами на адвокати до поштенски сандачиња како од филмовите во дворовите… Американците за овие работи сметаат дека се сосема нормални, но дел од нив на вас сигурно ќе ви изгледаат чудно. Кои работи се типични за Американците: – Верверички! Нив ги има насекаде во Америка, додека ние се радуваме кога ретко ќе видиме една или две во градскиот парк. – Адвокатите се рекламираат неверојатно нападно. Од билборди до реклами на телевизија, ги има насекаде. – Насекаде го имаат поставено американското знаме. Навистина си го сакаат. – На забавите задолжително имаат пластични црвени чашки за пијалаци. Како да им станаа заштитен знак. – Во дворовите на американските куќи има поштенски сандачиња, како на филмовите. – На телевизија кружат тон реклами за лекарства, од антидепресиви до оние што одат само на рецепт. – Улиците и паркинзите им се огромни. – Во некои места во Америка нормално е да им се насмеете и да им кажете „здраво“ на луѓе кои не ги познавате, па дури и да ги прашате како се. – На вечера во ...
| | веќе видена | слични

Останато

* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
сите 116 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 396 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 250 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: