14 #ПрегледВоПеток

Нешто повеќе од еден месец подоцна, еве не назад… се исфорсиравме пред празнициве и јануари затаивме, заглавивме на баксузната 13ка :). Добро, не дека не бевме активни, одржавме две бесплатни обуки на тема: Facebook: Што по замирањето на органскиот досег? но сепак и тона не е оправдание. Две сервисни инфорамции пред да почнеме со прегледот на насобраните линкови. Прво, може некој се сеќава, во спетември кога го започнавме овој серијал ветивме враќање на видео #комкаст-от. Епа тука е некаде.. на брегот, наскоро ќе дојде. И второ, ако некој од оние кои беа или се пријавија на горе спомнатата обука го чита текстот… не се сеирајте презентацијата ќе ја објавиме неделава. Ајде сега, да се фрлиме на препорачаните четива за изминатиов период. Имаше многу, дека долг период помина, ама еве некој скратен избор: 1. Довербата во медиумите паѓа . Најновиот Trust Barometer на Edelman, 18. по ред вели дека генералната доверба во медиумите ни опаѓа, вклучувајќи ги и социјалните, колку и да е комплесно да се даде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот за претседател за Република Северна Македонија, Гордана Силјановска Давкова е задоволна од резултатот од првиот круг од претседателските избори. ...
сите 414 | | | веќе видена

– Првичните резултати покажуваат дека она што се случи на Шри Ланка е одговор на нападите против муслиманите во Крајстчрч, изјави пред парламентот Виџевардене. ...
сите 366 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 187 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести една 16-годишна девојка која има морбили и бронхопневмонија е во животозагрозувачка состојба и е на механичка вентилација, а ...
сите 193 | | | веќе видена

Епидемијата на сипаници во американската држава Њујорк достигна ниво кое не е забележано во САД во текот на последните 25 години, пишува АП.Официјалните лица ...
сите 131 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 199 | | | веќе видена

Охрид, 23. април 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец. ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

14 #ПрегледВоПеток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: