Кое прашање ги излудува мажите?

Бидете искрени, колку пати до сега на партнерот сте му го поставиле ова прашање? Не е важно, нели?! Но, после немој да се прашувате зошто тој повеќе не е со вас. Едноставно, немојте да го тргнете од себе и научете дека некои прашања не вреди да се изустат или дека не заслужуваат одговор! Никогаш немојте вашиот сакан да го прашате во кој правец оди вашата врска! Зошто? Затоа што мажите едноставно на друг начин го перципираат тоа прашање. Иако вие не сте го кажале со лоша намера, или не сте сакале да го ставите во кафез едноставно мажите не сакаат да ги форсирате на иднина. Тие живеат сега и тука! Колку и да зборуваат дека се посилниот пол, вистината не е на нивна страна. Така е и со иднината, не дека не се сигурни дали ве љубат и дали сакаат иднината да ја поминат со вас, туку само се плашат од тоа дали ќе можат тој товар да го доносат на своите рамена. Затоа е подобро некои работи да ги премолчите. Мудрите жени секогаш поминуваат полесно и подобро. Доколку сметате дека тој е вашата сродна половина нека умот ...
| | веќе видена | слични

 Почетокот е забавен и авантуристички во речиси секоја врска, но по одреден период, доаѓа момент кога треба да одлучите. Според она што сте го поминале до тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали во месец мај може да очекувате краткотрајни авантури, тајни средби или конечно запознавање на личноста која ќе остане и во добро и во зло? Откријте што ви ...
| | веќе видена | слични

 Се надеваме дека првиот топол месец оваа година ќе ви донесе затоплување на љубовните односи. Но, што велат ѕвездите? Дали во месец мај може да очекувате ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земете лист и пенкало и пресметајте. На секоја самогласка во името на мажот (А, Е, И, О, У) доделете и го соодветниот број и соберете. Доколку добиете двоцифрен број, соберете ги неговите цифри за да добиете А-1 Е-5 И-9 О-6 У-3 Резултати: 1 Тој е прилично вешт во креветот – но само кога е расположен и кога навистина сака секс. За жал, тоа не е баш често. „Уморен сум“, „Имав напорен ден на работа“, „Не можам ништо да правам“ се реченици кои често ги изговара. Околу него навистина ќе морате да се потрудите, се додека конечно не се сложи да имате секс. А кога ќе се случи тоа, ќе биде исклучително нежен и страствен љубовник. 2 За овој маж никако не смееме да тврдиме дека е совршен љубовник. Имено, овој маж е досаден и е бледа сенка на љубовникот кој секоја жена би сакала да го има покрај себе. Тој сака да се фали, но притоа кажува многу лаги. Доколку се посвети повеќе на себе, можеби тогаш би дознал што е страст и желба. Затоа, помогнете му подобро да се запознае. 3 Овој маж обожава жесток секс. Но, притоа ...
| | веќе видена | слични

Сексот на почетокот од врската е секогаш возбудлив и поразличен од претходните врски, но кога мажот ќе се заљуби, сè станува уште поразлично. Во прилог прочитајте ги знаците кои покажуваат дека тој е сосема луд за вас! Често ве бакнува! Бакнежите за мажите се навистина интимен чин, а тоа е еден од првите знаци кои покажуваат дека тој размислува за долгогодишна врска со вас. Доколку ве бакнува почесто од претходно, по целото тело, тој сака да ви покаже дека многу му се допаѓате и дека се грижи за вас. Му се посветува на сексот Мажот кој сака само да ужива во сексот, а не и во врската, нема да се труди околу предиграта и времето кое ѝ е потребно на жената за да се возбуди. Ако се грижи за вас тој ќе вложи труд и за најмалите детали за да почувствувате колку му сте важни. Сака да ви удоволи Тој ќе ве прашува што сакате во сексот и внимателно ќе ве ислуша. Мажите кои се во врска поради забава не чувствуваат потреба за детален разговор со партнерката околу нејзините сексуални желби. Секогаш е внимателен и ...
| | веќе видена | слични

Со текот на времето во Вашиот сексуален живот мора да внесете некои новости, поголема возбуда, а тоа ќе го постигнете доколку искусите некои необични и нетипични пози или секс играчки. Во прилог прочитајте 7 секс совети со кои Вашиот секс ќе биде на едно друго ниво. Повторувајте ја предиграта Зошто откако ќе завршите со предигра не се вратите повторно на почеток и започнете нова предигра? Тоа е совршено време за да започнете од почеток, бидејќи допирите ќе бидат поинтензивни. Масирајте му ја главата Сетете се колку Ви е убаво кога фризерката ви ја масира главата додека Ви ја мие косата. Истото е и со мажите, бидејќи на тој начин се ослободуваат хормоните како окситоцин кој позитивно делува на Вашиот мозок, а поттикнува вистинско задоволство. Подгответе го теренот Играјте си со Вашиот маж. Испратете му порака и шепнете му на уво за тоа каква долна облека носите. Не откривајте сè, туку само мали детали поради кои нема да може да дочека додека Ве види. Отворете ги прозорците и тргнете ги завесите Дали знаете ...
| | веќе видена | слични

Секако дека една од поважните работи за добар секс е и добрата предигра. Така што доколку успешно го возбудите партнерот, повеќе ќе уживате со сексот со него. Ова се чекорите до највозбудлива предигра: 1. Направете да се чувствува добро Станете, легнете, седнете пред него целосно гола и тоа ќе му биде најдобриот подарок кој можете да му го дадете. Од самото разгледување на вашето тело, него ќе му се зголеми сексуалниот апетит. За ситуацијата да стане по возбудлива, подгответе му мала претстава-фрлете го на кревет и останете да стоите над него. Потоа дел по дел разголувајте го вашето тело, но потоа веднаш облечете се. Играјте си и оставете нека исчекува нетрпеливо. 2. Играјте си со дишењето Доволно е да ги спуштате раздвоените усни на телото на партнерот, односно стомакот или градите, а потоа полека издишете. Ова ќе ја зголеми неговата возбуда. 3. Преземете ја контролата во свои раце Кога станува збор за предигра, обично се мисли на опуштено и бавно заведување. Меѓутоа, на фраерите им се допаѓа малку погруб ...
| | веќе видена | слични

Секоја жена го знае чувството кога еден маж може да биде многу напорен доколку сака да се запознае со неа. Па секој маж кога сака да ѝ пријде на една жена, дамите треба да знаат дека треба да бидат повеќе културни кога ги одбиваат. Со овие неколку совети на културен начин ќе им дадете до знаење на мажите дека не сте заинтересирани за нив. 1. Кога Ве прашува дали сте за танц "Не" заменете го со тоа дека се одмарате и дека можеби ќе танцувате подоцна. Уште една опција е пристојно да му се заблагодарите и да му кажете дека имате неудобни обувки. 2. Кога го бара Вашиот број Зошто тој да го бара Вашиот број, кога можете Вие да го побарате неговиот. Доколку и понатаму инсистира, кажете му дека едноставно не сакате да го давате бројот на лице кое тукушто сте го запознале. 3. Кога Ве прашува што сакате за пиење Пристојно заблагодарете му се и кажете му дека моментално имате пијалак или дека паузирате од пиење. Доколку го одбиете пијалакот без да му дадете објаснување, можеби ќе делувате нападно. 4. Кога Ве испитува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 745 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 223 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 278 | | | веќе видена

Кисела Вода гласаше за кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова. Според податоците до кои дојде Република, таму е висока предноста за ...
сите 272 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 295 | | | веќе видена

Уше од самиот почеток на следната недела нашата држава ќе подпадне под влијание на СИЛНО југозападно воздушно струење па така особено од среда кон нашата ...
сите 166 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кое прашање ги излудува мажите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: