13 #ПрегледВоПеток

Среќни празници луѓе! Ајде да ја фатиме годината додека не ни избегал цел јануари и да видиме каде оди светот и дали може да фатиме едно место во последниот вагон. А возот на Снепчет заглави в снег. Откако Инстаграм бескурпулозно му ги „стопи“ сторијата, Снепчет бележи драстичен пад во повеќе сегменти на користењето. Неодамна протекоа доверливи извештаи од компанијата , кои навестуваат лоша иднина за еднаш најбрзорастечкиот сервис. Дополнително, CNN го повлече шоуто продуцирано специјално за Снепчет , од причина што не нашле начин да го измерат реалниот ефект од неговото прикажување. Што има ново кај другите социјални мрежи? Ништо ново. Фејсбук презема функционалности од Гугл и обратно. Првите најавија Campaign Budget Optimization со кој ќе можете да ставите буџет на цела кампања која содржи повеќе ad sets и потоа Фејсбук автоматски ќе го распореди буџетот меѓу нив според резултатите на рекламата, односно ќе делегира поголем дел од буџетот на оние кои покажуваат подобри резултати. Гугл не остана покус со ...
| | веќе видена | слични

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 270 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 211 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, неговата сопруга и синот се уште живеат во станот во скопската населба Автокоманда, бидејќи „Вила Македонија“ не е ...
сите 226 | | | веќе видена

Туризмот ќе претрпи големи последици, ако Охрид заврши на листата загрозени подрачја или уште полошо ако го изгуби статусот на УНЕСКО сметаат туристичките ...
сите 164 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел минатиот месец на самитот на ЕУ во Романија имала средби со неколкумина челници на Унијата кои се обидувале да ја ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

13 #ПрегледВоПеток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: