13-годишниот син посакал да биде независен, а неговата мајка му одржала добра лекција

13-годишниот син на Хеиди Џонсон е типичен тинејџер кој ѝ кажал на својата мајка дека не сака да ги слуша нејзините правила и сака да биде независен – а таа на ...
| | веќе видена | слични

Кога би требало да постои само едно златно правило за воспитување деца, според мене тоа треба да биде следното: „Ако имаш лична карта, имаш способност и да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 140 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

13-годишниот син посакал да биде независен, а неговата мајка му одржала добра лекција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: