ПО 13 ГОДИНИ БРАК: Се разведе Перо Антиќ (ФОТО)


Македонската кошарка доби свој дом, кој ќе биде на располагање 24 часа во денот, 365 дена во годината, и се очекува големата сала да биде пред сѐ наменета за ...
| | веќе видена | слични

Најавите се остварија, кошаркарската федерација на Македонија потврди, СРЦ „Кале“ станува дом на кошарката , ќе биде во трајно користење на федерација. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Раководството на КФСМ (Кошаркарската федерација на Северна Македонија) денеска ја информираше јавноста дека е остварена една од основните цели на претсетателот ...
| | веќе видена | слични

Големата сала на „Кале“ од денес е новиот дом на кошарката во Македонија. Кошаркарската федерација од државата во трајна концесија ја доби на користење оваа ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во денешната изјава за медиумите истакна дека единствената пациентка којашто е позитивна на коронавирус е во ...
сите 688 | | | веќе видена

Јан Кривак, новото засилување на Шкендија, за прв пат ќе има можност да игра пред навивачите на тетовските „црвено-црни“. Меѓутоа ФФМ денеска ги прифати ...
сите 110 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 61 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПО 13 ГОДИНИ БРАК: Се разведе Перо Антиќ (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: