12те Американци кои ќе се борат за златото во Шпанија

12те Американци кои ќе се борат за златото во Шпанија Директорот на репрезентацијата на САД, Џери Коланџело вчера вечер по победата над Порторико, го соопшти конечниот список, на 12 – мината кои ќе го бранат златото на претстојното СП во Шпанија. Иако, “ростерот“ не е ни блиску квалитетен како оној од ОИ 2012, сепак Американците имаат доста добри играчи со кои можат да го повторат успехот од минатото СП. Вака изгледа тимот: Дерик Роуз, Ентони Дејвис, ДеМар ДеРоузан, Андре Драмонд, Клеј Томпсон, Стеф Кари, Кенет Фарид, Џејмс Харден, Кајри Ирвинг, Мејсон Пламли, ДеМаркус Казнс и Руди Геј. Светското Првенство започнува на 30. овој месец и ќе трае се до 14. септември. 2014-08-24 И. Тулевски
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски се изјаснил дека сака да побара политички азил во унгарско претставништво надвор од Македонија, и Будимпешта ...
сите 157 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 110 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 65 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

12те Американци кои ќе се борат за златото во Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: