1,2 милион и патници на аеродромите во Скопје и Охрид во првата половина од 2019 година

12 копии

Преку Меѓународниот Аеродром Скопје и А еродром от Свети Апостол Павле Охрид во првите шест месеци од 2019 година патувале 1,2 милиони (1.163.667) патници, што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лондонскиот аеродром Гетвик вечерва ги откажа сите летови поради проблеми со контролата на летање во контролната кула. Поради ова, стотици патници останаа без ...
| | веќе видена | слични

На лондонскиот аеродром Гетвик откажани се сите летови поради проблеми со системите за контрола на воздушниот сообраќај. Службени лица од аеродромот во 18.47 ...
| | веќе видена | слични

Здружението на контролорите на летање (ЗКЛМ) во соопштение ги демантира информациите во дел од медиумите во однос на безбедноста на македонското небо и уверува ...
| | веќе видена | слични

Останато

На вчерашниот тв дуел на МТВ1 меѓу лидерите на двете најголеми политички партии, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се осврна на криминалот, ...
сите 340 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 170 | | | веќе видена

„Имаме преговарачка рамка од Европската Унија во која е наведено дека европското законодавство ќе го преведеме на македонски јазик, нашиот идентитет е признат, ...
сите 246 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 47 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

1,2 милион и патници на аеродромите во Скопје и Охрид во првата половина од 2019 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: