12 илјади полицајци ангажирани за изборите во Албанија

Професионалната едукација во спортот е клучна за поголем успех на целиот тим, проектот VET4Sport им помага на тренерите да се стекнат со вештини со кои ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гибралтар минатата недела донесе одлука за запленување на иранскиот танкер само поради тоа што ги прекрши санкциите на Европската Унија, а не по барање на која ...
сите 210 | | | веќе видена

Сметавме дека е важна политичка порака УНЕСКО да не го стави Охридскиот регион на листата на светско културно наследство во опасност, но и ветер во грб за ...
сите 187 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ја оцени како одлична средбата со својот француски колега Едуард Филип во Познањ, а за летниот период го најави како работен со оглед ...
сите 200 | | | веќе видена

Јагодите се вкусно овошје но за жал брзо скапуваат. Во ладилник стојат 2-3 дена. Замрзнати траат и до 9 месеци. Најдобар начин да се чуваат е да се замрзнат ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

12 илјади полицајци ангажирани за изборите во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: