12 илјади полицајци ангажирани за изборите во Албанија


4 копии
8 копии

Албанскиот претседател Илир Мета предложи одржување предвремени парламентарни и претседателски избори во Албанија, со цел надминување на политичката криза во ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот претседател Илир Мета, им посака на граѓаните на Албанија убав ден, а исто така и му се потсмеа на премиерот Еди Рама, преку видео од поранешниот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Албанскиот претседател Илир Мета во првата реакција по вчерашните локални избори оценува дека Албанија ја избегнала стапицата за граѓански конфликт и иронизира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Албанија, Илир Мета, објави фотографија од себе каде заедно со својот пријател се релаксира под сонцето, додека трае гласањето на локалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кординаторот на социјалистичката партија на Албанија, Таулант Бала на социјалната мрежа на Фејсбук преку видео откри каде се наоѓа лидерот на опозицијата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 195 | | | веќе видена

Докторот Виктор Исијановски директорот на од Здравствениот дом Скопје и член на комисијата за заразни болести во отвореното студио на 24 анализа потенцираше ...
сите 490 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Владата ја следи состојбата со новозаразените не само во Штип, туку и на ниво на цела држава. Спасовски истакна дека и денеска во Штип има зголемување на ...
сите 249 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши изјави дека согласно Законот за угостителска дејност нема одредба според која сопствениците, менаџерите и вработените ...
сите 266 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Исправени сме пред два избора – да се навикнеме безусловно да ги почитуваме мерките за заштита на здравјето кои се предуслов ...
сите 219 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 196 | | | веќе видена

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата. Пари за поддршка нема, а долговите растат. Лагата е стил на однесување на СДСМ и ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

12 илјади полицајци ангажирани за изборите во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: