Малолетник од Љуботен претрпел струен удар во обид да вклучи улично осветлување

2 копии

Дванаесетгодишно дете од скопското село Љуботен доживеало струен удар, по што во попладневните часови на 04. декември било донесено во Градската општа болница ...
| | веќе видена | слични

Ужасна вест доаѓа од Русија. Младата руска спортистка Ирина Рибникова трагично настрада откако нејзиниот мобилен телефон додека бил на полнач паднал во када во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, вчера попладне било пријавено дека кај нив било донесено повредено 12-годишно дете од село Љуботен, скопско. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Хрватскиот премиер, Андреј Пленковиќ, пред почетокот на Самитот на ЕУ, порача дека може да се расправа за нова методологија на преговарачкиот процес за земјите ...
сите 1440 | | | веќе видена

Енис Барди е подготвен за настап за Леванте на гостувањето на „Санчес Писхуан“ во Севилја откако ја санира повредата поради која не беше во комбинација на три ...
сите 131 | | | веќе видена

Сириските демократски сили (СДФ) нема да ѝ ги предадат илјадниците затворени милитанти на Исламската држава (ИД) и нивните семејства на која било сила ...
сите 811 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 292 | | | веќе видена

Во очекување на одлуката на лидерите на земјите членки на ЕУ дали Европскиот совет ќе одобри датум за старт на преговорите со Македонија државниот врв во ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник од Љуботен претрпел струен удар во обид да вклучи улично осветлување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: