Почина најстариот човек на светот – ги преживеал Првата светска војна и Аушвиц

3 копии

Најстариот човек на светот Израел Кристал, човек кој ги преживеал Првата светска војна и Аушвиц каде ги загубил жената и двете деца почина во Хаифи на 113 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Најстариот маж на светот, Јизраел Кристал, кој ги преживеал Првата светска војна и холокаустот во кој ги загубил сопругата и двете деца, починал во израелскиот ...
| | веќе видена | слични

Ќерката на Кристал Шуламит Кристал ја потврди веста за неговата смрт. Тој почина еден месец пред да наполни 114 години. Гинисовата книга на рекорди во март ...
| | веќе видена | слични

Останато

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 318 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Според членот 79 од Уставот “(1) Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката. (2) Претседателот на Републиката е ...
сите 144 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 46 | | | веќе видена

Локалните медиуми во Барселона јавуваат за најмалку 12 загинати во она што полицијата го нарекува терористички напад, откако комбе влета во пешачка зона на ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина најстариот човек на светот – ги преживеал Првата светска војна и Аушвиц

Од:
До кого (е-маил):
Порака: