Бачев: 11 Октомври е ден кој не задолжува да ги победиме непријателите на македонското дело


„Денес над Македонија се раѓа ново сонце на слободата започна на 11 октомври 1941 година со вооруженото востание против фашистичкот окупатор, со што, заедно со ...
| | веќе видена | слични

Честитка по повод празникот 11 Октомври- Денот на народното востание од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски Почитувани граѓани на Република ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии
12 копии
повеќе

Останато

„Зоран Заев и 80-те очајни пратеници не добиле мандат да го бришат името, идентитетот, историјата, традицијата и културата. Ниту тие од СДСМ и владејачката ...
сите 98 | | | веќе видена

Дел од обвинетите за терористичко загрозување на уставниот поредок, кои тврдат дека се членови на ВМРО-ДПМНЕ, испратија проглас со апели до јавноста и ...
сите 122 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш покажува дека не ја познава историјата и сака да всади омраза, ширејќи историски манипулации кон Бугарија, изјави денеска за БГНЕС ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бачев: 11 Октомври е ден кој не задолжува да ги победиме непријателите на македонското дело

Од:
До кого (е-маил):
Порака: