11 години земјоделците беа игнорирани, додека ВМРО-ДПМНЕ се богатеше, денес Владата предводена од СДСМ вистински се грижи за земјоделците и обезбедува сигурен откуп


5 копии

Крајно несериозно е Цветан Трипуновски и ВМРО-ДПМНЕ да зборуваат за грижа на полето на земјоделство, кога цели 11 години ги игнорираа вистинските и реални ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Цветан Трипуновски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Нема земјоделски регион во државата каде што нема проблеми. ...
| | веќе видена | слични

Крајно несериозно е Цветан Трипуновски и ВМРО-ДПМНЕ да зборуваат за грижа на полето на земјоделството, велат од СДСМ како реакција на прес-конференцијата на ...
| | веќе видена | слични

 Градинарските култури во струмичко, како што се краставицата, доматот и пиперката се соочуваат со катастрофално ниски цени, кои се надвор од секаква ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема земјоделски регион во државата каде што нема проблеми. Градинарските култури во струмичко, како што се краставицата, доматот и пиперката се соочуваат со ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Цветан Трипуновски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Продолжува агонијата на земјоделците производители на праска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо да собере храброст и излезе на ТВ дуел Љупчо Николовски ги праќа своите пулени да ме напаѓаат и шират невистини, напиша на Фејсбук, Цветан Трипуновски ...
| | веќе видена | слични

По денешната прес конференцијана Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ, од СДСМ коментираат дека за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ фитосанитарниот систем бил ...
| | веќе видена | слични

Власта и Министерството за земјоделство не изготвија план и стратегија за решавање на прашањето со извозот на праската, особено на рускиот пазар – обвинува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 73 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 107 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 86 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

11 години земјоделците беа игнорирани, додека ВМРО-ДПМНЕ се богатеше, денес Владата предводена од СДСМ вистински се грижи за земјоделците и обезбедува сигурен откуп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: